Wpis z mikrobloga

Poleci mi ktoś kurs, najlepiej na początek online, do obsługi pompy insulinowej dziecka?
W skrócie. 7 latek, syn kuzyna, który za mną zawsze biega, ma cukrzycę. Jest mega wy-alienowany, bo rodzice wszędzie boją się go samego puścić, chcę go wyrwać chodź na krótką chwilę z pod opieki rodziców i mam nadzieję przez to wesprzeć jego psychikę. Nosi on oczywiście pompę w nerce, na pasku.

Pewnie będę potrzebował też papier, żeby pokazać rodzicom, że coś tam już o tym wiem. Są mega przewrażliwieni :(
Rozmawiałem, już o tym z nimi, jak mnie przepytają i zdam (ich wewnętrzny egzamin, co jako rodzic nawet rozumiem), to mogę młodego zabrać na mały, krótki wypad. Mam wrażenie, że młody bez tego zwariuje.

Nie mam pojęcia jak do tego tematu dalej dobrze podejść.
Będę zobowiązany za wszelkie podpowiedzi. Niestety z tymi/jego rodzicami ciężko się dogadać, nie są w stanie przekazać mi swojej wiedzy :(

#cukrzyca #ludziepomozcie
  • 1
@tttomasz: Jestem ojcem dziecka z cukrzycą i najprędzej napisać maila do najbliższego oddziału diabetologii, maja tam edukatorów, którzy bez problemu pomagają pozyskać materiały lub jeśli dobrze to umotywujesz, przyjma Cię na szkolenie.

Tak w ogóle to mega szacunek za podejście do dziecka - Twój post zrobił mi dzień :-)