Wpis z mikrobloga

Pytanie do osob korzystających ze sprzętu #apple - a wlasciwie z macbooka.
Niedawno dostałem ten sprzęt do pracy i do jest pierwszy macbook z którego będę korzystał dłużej niż od czasu do czasu. Glownie do programowania, ale firma raczej nie bedzie robić problemu jak będę korzystał też prywatnie.
Ile czasu Wam zajęło przystosowanie się do dotykowego paska zamiast klawiszy F1-F12 i jak z tego korzystać optymalnie?
Byłem pozytywnie nastawiony do tego rozwiązania, a póki co jedynie mnie irytuje.
Tzn. staram sie być w pewnym sensie proaktywny i często pracując zatrzymuję się na chwilę i spoglądam na to co mi ten pasek podpowiada i bardzo, bardzo ciężko mi znaleźć przypadki, których naa windzie/ubuntu nie załatwiłbym szybciej znanym mi skrótem klawiszowym albo po prostu kliknieciem myszką 2-3 razy.
Nie mówiac o tym, że naciskając backspace małym palcem często coś przypadkiem dotykam i nie wiem dlaczego dziwne rzeczy na kompie się dzieją ;]

A tak poważnie - jakieś rady jak to skonfigurować, jak podejść do tego aby przynajmniej nie był problemem - a już w ogóle chciałbym, aby był wartością dodaną w porównaniu do lapka z windowsem?
#macbook #macbookpro
  • 10
Ile czasu Wam zajęło przystosowanie się do dotykowego paska zamiast klawiszy F1-F12 i jak z tego korzystać optymalnie?


@venomik: to nie jest optymalne rozwiązanie, więc trzeba to raczej traktować jak zło konieczne. od czasu zaprezentowania go, apple w ogóle nie rozwijało touchbara i w końcu się z niego wycofali. raczej się z tym pogodzisz niż przyzwyczaisz.
Ile czasu Wam zajęło przystosowanie się do dotykowego paska zamiast klawiszy F1-F12 i jak z tego korzystać optymalnie?

Byłem pozytywnie nastawiony do tego rozwiązania, a póki co jedynie mnie irytuje.


@venomik: Nigdy się nie przyzwyczaiłem bo to szajs straszny. Skonfigurować możesz apką BetterTouchTool ale też średnio działa, przy każdym wybudzeniu laptopa touchbar zaczyna się ładować od nowa co super irytuje.
@venomik: nie będzie, fajna ciekawostka, ale to poza sterowaniem jasnością i głośnością i ewentualnymi emoji, jeśli używasz, to ani to wygodne, ani szybsze. Zakładki w przeglądarce i tak przełączam ctrl+tab. Pasek wyszukiwania też skrótem klawiszowym. Generalnie to co robi touchbar po przyzywczajeniu się do skrótów klawiszowych będziesz robił szybciej i bez odrywania wzroku ani rąk. Fajny bajer, ale nic poza tym i nic dziwnego, że się z niego wycofali.
@venomik: mi tam nie przeszkadza ale nie jest to jakoś super wygodne, zrypali ze wsparciem. Zamiast rozwijać to porzucili projekt właściwie odrazu. Dużo osób używa cały czas rozwinięte control strip, które wyświetla dawne przyciski fizyczne. U mnie przytrzymanie fn włącza F1-Fx