Wpis z mikrobloga

Dobra, czas zmienić telefon, zapraszam do obrzucania się gównem w komentarzach, które wpłynie, lub nie, na moją decyzję zakupową.

W lewym narożniku
Sony Xperia PRO-I

W prawym narożniku
Samsung Galaxy Z Fold4

Na widowni #!$%@? słonecznik
Apple iPhone 14 Pro Max

Z ekosystemu japka nie mam żadnego sprzętu i nie zamierzam się przesiadać, ale ewentualnie mogę wziąć pod uwagę

#android #apple #iphone
  • 17
Na widowni #!$%@? słonecznik

Apple iPhone 14 Pro Max


@Leniek: xDD

Fold jak chcesz składanego, iPhone jak jesteś gotów na przesiadkę z androida, która dla niektórych bywa bolesnym zderzeniem. Sony jest ciekawostką przyrodniczą, wolałbym chyba tańszy telefon i normalny aparat jakbym potrzebował tych funkcji, które daje Sony.
Vivo x80pro


@Wizun: podziękuje za chińszczyznę nie wspierającą standardowych protokołów szybkiego ładowania i bez ładowania bezprzewodowego

vivo / oppo / oneplus odpadają

miałem Oppo Find7 na premiere, kiedy inne szybkie ładowanie nie istniało, więc nie traciłem nic na używaniu ich systemu, bardzo fajny telefon to był
to nadal Sony i to cholernie drogie Sony.


@Nie_znany: a coś poza nie podobającym Ci się logo?

Ja w sumie gdyby nie mega #!$%@? software samsunga to nawet bym nie pytał tylko brał folda
@Leniek: na co Ci to szybkie ładowanie, ajfą którego sam używam ma 27w chyba. Vivo roz..erdala szajsunga w każdym aspekcie. Z tej marki to jedynie fold bo ciekawy, a jak chcesz solidny telefon to albo vivo albo ajfą tylko ze ten ostatni ma upośledzony ios. I jeśli wymagasz czegoś więcej od telefonu to odniesiesz wrażenie, że trzymasz protezę mózgu dla szympansa
@Leniek: Sony sobie odpuść, to niszowe produkty, może być potem problem z odsprzedażą, a i jakiegoś długiego wsparcia bym się nie spodziewał. Chociaż nie ukrywam, że konkurencja może pozazdrościć tak rozbudowanej apki aparatu/video

Z Fold 4 to udany telefon, aczkolwiek ja osobiście nie kupuje konceptu składanych telefonów (a przynajmniej nie w takich proporcjach ekranu, jakie mają obecnie).

IP 14 pro max to też bardzo udany telefon. Super czas pracy na baterii,
@Leniek: nie mam pewności, że się nie zawiną z rynku smartphone'ów, nie wiadomo jak długo będą to wspierać. Zresztą sensor w tym pro coś tam koniec końców nie dawał obrazu z całego 1" sensora, a przysłona to było maks f2.0, więc ciemniej niż w 13 pro czy innych konkurencjach. I foty też dawał no poprawne, ale bez efektu wow
to niszowe produkty, może być potem problem z odsprzedażą


@EmANDeM: nigdy nie sprzedaje elektroniki a i wolę ciekawa konstrukcje niż telefon jak każdy inny

to za 3-4 miesiące będzie premiera S-ek od Samsunga,


@EmANDeM: jeśli mam brac samsunga to tylko fold
@Leniek: mimo wszystko nie pakowałbym się w Sony. Poza naprawdę mocno rozbudowaną aplikacją do foto/video ten telefon wypada słabiej na tle pozostałych dwóch.

Z tej pozostałej dwójki brałbym iPhone. Chyba, że w pracy ten dużo większy ekran w foldzie byłby dla Ciebie jakimś naprawdę dużym game changerem. Bo pod multimedia (filmy, gry) według mnie jest to beznadziejna opcja właśnie ze względu na proporcje ekranu. Mam nadzieję, że czym prędzej pójdzie to
, że czym prędzej pójdzie to w stronę konceptów, które w zeszłym roku pokazywał samsung na jakichś targach, że te telefony będą się rozkładać/rozwijać do proporcji tabletu (prostokąta)


@EmANDeM: to było LG, płacze do dziś za ich dywizją smartfonów
@Leniek: https://www.youtube.com/watch?v=P0wL65A3Iyo

Ja widziałem Samsunga :D ale jednak to ten rok ( ͡º ͜ʖ͡º)

LG fajne telefony wypuszczał, a już zwłaszcza lubiłem je jakies 3-4 miesiące po premierze (a raczej ich cenę xD), ale tam zawsze były jakies fabryczne wady co roku. Ja u siebie w G6 miałem popularny problem z powidokami na ekranie. Nie powiem - doświadczenie z serwisem było naprawdę bardzo miłym zaskoczeniem, bo