Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jest symboliczna data, równo 60 lat temu Kennedy wystosował orędzie do narodu w sprawie toczącego się Kryzysu Kubańskiego w sprawie blokady Kuby, stwierdze że sowieckie bazy są bezpośrednim zagrożeniem dla USA, Kreml co chwila kłamie mówiąc że ich obecność na Kubie jest tylko pomocnicza w szkoleniach oraz "ściśle defensywna". USA odpowiedziało blokadą Kuby i zagroziło "pełną odpowiedzią" na działania Kremla.

Czasy mijają a ja mam deja vu.
#ukraina #rosja #wojna #usa #historia
rebel101 - Dzisiaj jest symboliczna data, równo 60 lat temu Kennedy wystosował orędzi...
  • 13
  • Odpowiedz
@mpfk: Ja onuca? To ZSRR:
- Walnął głowice na Kubie
- Amerykanie złapali ich na gorącym
- Sowieci kręcą że niczego nie są winni
- Amerykanie jasno mówią że to są głowice nuklearne
- Sowieci kręcą że to w celach obronnych, szkoleniowych oraz ogółem nikomu
  • Odpowiedz
@rebel101: No dokładnie tak, a ludzie się zastanawiają dlaczego rus zaatakowała ukr. Ukraina sama nie wiedziała czego chciała, ale tak to jest w kraju którym rządzą prywatne interesy i jest podatny na wpływy z zewnątrz przez to. W 2017 roku ukr była największym importerem broni do rosji xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Aender: No tak. Winna Ukraina. Nie wiedziała co chciała to ruscy miłujący pokój napadli na nich jak bandyci i wymordowali tysiące ludzi. No ja pierdzielę. Hitler też nie był niczemu winny bo Czechy sprzedawały mu uzbrojenie a polska też nie wiedziała czego chce. No dziwny masz rodzaj logiki. Niech bandyci napadający na wolny kraj wypieprzają do swojego chlewu obsranego gównem.
  • Odpowiedz
@rebel101: czytałam o tym u Wołoszańskiego, ciekawie to było opisane. :D tam była taka rozmowa, jak jeden agent ruski z kimś rozmawia i mówi temu komuś (jakiemuś oficjelowi USA, już nie pamiętam, kto to był dokładnie, a książki nie mam) z uporem maniaka, że on nie wie, co to, że to może boiska baseballowe, a w ogóle to on nie wie (oficjel wcześniej spytał go otwartym tekstem, czy mają rakiety
  • Odpowiedz
@farmer111: Kochające pokój usa też robiło zdaje się inwazję na kubę (przy pomocy cia), bo im się sąsiedztwo nie podobało xd. Przecież wolność Tomku w swoim domku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aender: Możesz napisać w którym roku wojska USA zrobiły inwazję na Kubę? Ilu Kubańczyków zginęło? I co USA rozmieściły w Ukrainie? Może rakiety z ładunkami jądrowymi? Widzisz analogię gdzie jej nie ma. Gdyby USA wjechały na Kubę to by ją zajęły w trzy dni. Jak wyszła Kuba na miłości do ZSRR widać teraz. Kuba to jeden wielki biedny burdel dla bogatych klientów z całego świata dzięki kacapom. Gdyby zginęło 70
  • Odpowiedz
@farmer111: Analogia bardzo dobra, dokładnie te same siły sie #!$%@?ą. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę o co tu chodzi w ogóle. Ukraina miała być pod ruską kontrolą, żadne mocarstwo sobie nie pozwoli żeby wróg się instalował pod jego nosem. Ukraina nie miała polityków którzy by dbali o los kraju tylko oligarchię która dbała o swoją dupę, po rozpoczęciu wojny jeszcze sprzedając broń ruskim pewnie tą samą która teraz zabijałą ukrińców.
  • Odpowiedz
@farmer111: W pierwotnym zamyśle też nie miała to być jakaś gruba akcja ze strony rosji, ot taki sobie przewrót i w tym kontekście ta analogia idealnie pasuje, natomiast jeśli chodzi o broń atomową to sytuacja na ukrainie nie jest do końca jasna jak wskazywał np gen. Skrzypczak mieć, mieli , czas też mieli żeby ogarnąć temat.
  • Odpowiedz
@farmer111: Słuchaj matołku, naucz się czytać ze zrozumieniem i za takie akcje i tego typu wypowiedzi pod moim adresem to byś nie żauważył kiedy w łypę wyłapał. No ale na szczęscie tutaj możesz uprawiać swoje fajnoploactwo bezkarnie i robić różne insynuacje. Typowy debil pozbawiony logiki #!$%@? ja mówię że A a on odnosi się do Z xd #!$%@? jak potłuczony jeszcze ludzi obraża
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rebel101: No jasne. Ruscy nie mieli sobie zrobić grubej akcji... 160 tysięcy wojska ma granicy i taki mały przewrót w 40 mln kraju. Z trzech stron napaść poprzedzona totalnym atakiem rakietowym i desantem z powietrza na stolicę. Miesiące gromadzenia
wojska i grożenie całej Europie. Wiesz ile Kuba liczy ludności matołku? I jak wyglądała akcja USA? Ile żołnierzy USA brało udział? Idź na front bo tam w łypę zbierzesz.
  • Odpowiedz