Wpis z mikrobloga

Szukam auta i natknąłem się na coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-seat-leon-fr-1-4-tgi-na-cng-ID6EQ7Ix.html

Myślicie, że warto to rozważać? Nie znam się w ogóle na samochodach z cng, jedynie wyczytałem, że jest problem ze stacjami. Ja akurat mam jedną blisko siebie, samochód głównie potrzebuje do jazdy po mieście, więc z tankowaniem nie byłoby problemu.
No ale ogólnie jak wygląda kwestia jazdy tym na benzynie? Nie znalazłem nigdzie informacji o pojemności baku w tych seatach. Można się przełączyć na benzynę i jechać na niej w jakąś dłuższą trasę?
Jak wygląda kwestia awaryjności tego silnika/tych instalacji CNG?

Raczej mało popularne rozwiązanie CNG, są jakies minusy z których to wynika?

#samochody #motoryzacja #seat #leon
  • 9
Raczej mało popularne rozwiązanie CNG, są jakies minusy z których to wynika?


@Vane1905: jest bardzo popularne, np. w Ameryce Południowej

Cięższa butla, droższa instalacja, u nas mniej stacji. Poza tym jak normalne auto, bak na benzynę masz normalny więc w trasę pojedziesz

Jak masz gdzie tankować, to ok - druga kwestia kto to ci będzie serwisował
@Vane1905: nie mam pojęcia, bo zawsze miałem zwykłe LPG. Zajrzałbym/popytał na fora/grupki gazowników to pewnie powiedzą coś więcej

A i samo auto, to na 98% import z Włoch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: A to, że auto z Włoch w czymś przeszkadza?

@piwakk: No domyślam się, ja generalnie stację cng z tego co widzę, mam około 2km od siebie, po drodze do pracy. I tak się zastanawiam czy miałoby sens jeżdżenie na cng po mieście, a dalsze trasy to już benzyna.
A to, że auto z Włoch w czymś przeszkadza?


@Vane1905: nie jest to problem szczególnie z uwagi na lepszy klimat

Ale handlarze nie sprowadzają raczej najlepszych sztuk, a te najtańsze na których więcej zarobią. Auto może być ok, trzeba by tylko sprawdzić przed zakupem

Zbiornik na benzynę będzie miał normalny, nie chce patrzyć w manual ale na pewno ~50 litrów