Wpis z mikrobloga

czy jest jakaś alternatywa dla karty/usługi "Up and go" dostępnej jeszcze jakiś czas temu w #zabka ?
czyli w skrócie przedpłacona karta płatnicza która może robić za uniwersalny voucher płatniczy,
do nabycia normalnie w sklepie lub wysyłką pocztą

PS najchętniej gdyby karta była w EUR lub je obsługiwała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bankowosc #finanse #banki #pieniadze #kartyplatnicze
  • 8
  • Odpowiedz
@foneswein: trochę tak, tyle że paysafecard ma chyba prowizje przy zakupie? tzn. nie kupię 20pln "doładowania" za 20pln? plus nie można nim wszędzie płacić tak jak kartą

@l-_-l: nie wymagam żeby to było anonimowe,
chcę móc jednak to wygodnie doładowywać swoją kartą, coś jak karty lunchowe/abonamentowe
  • Odpowiedz
@ms93: brałem pod uwagę, ale u nich można zrobić kartę dla kogoś chyba tylko jak jest niepełnoletni
no i nie można jej doładowywać tak łatwo, chodzi o to żeby osoba nieinternetowa/nieelektroniczna (np. babcia wnukowi) mogła też łatwo kupować doładowania w ogólnodostępnym miejscu jak kiosk czy żabka, ewentualnie jakoś inaczej swoją kartą bez użycia neta/aplikacji mobilnej
chyba że można jakoś doładowywać jakieś karty płatnicze paysafecardem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qbek: Najłatwiej chyba po prostu założyć konto i niech babcia mu wysyła przelewy na poczcie. To nie będzie za darmo, ale to najtańsza i najbardziej dostępna opcja bez większych komplikacji.
  • Odpowiedz
@foneswein: @l-_-l: @ms93: ok, doczytałem trochę w temacie i prawie idealnym rozwiązaniem wydaje się być to od paysafecarda, tzn. Paysafecard Mastercard
jedynym, jednak dość sporym minusem, są ich potworne prowizje: karta kosztuje 40pln rocznie a dodatkowo zjada 4% z każdego doładowania ich własnym paysafecardem ()

motyla noga, to już nawet poczta polska ma korzystniejszy model prowizji - 1% od kwoty przekazu + 5,20 zł
tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qbek: załóż mu konto dla dzieci w banku, wtedy będzie miał normalny numer konta do wpłat i kartę debetową
  • Odpowiedz