Wpis z mikrobloga

Kolejne odpowiedzi #perfumywciemno - tym razem zapach „A4”.

@camillo1128
Opis: Bardzo podobny do Avon Classic, ale bardziej przyprawowy. Kadzidło i przyprawy. Bardzo dobra trwałość. Dobra projekcja. Fajnie się rozwija, robi się dużo gładszy po czasie, przyprawy słabną i kadzidło bardziej daje o sobie znać.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Raczej mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: Lata 2001-2010

@Krzysu
Opis: Bardzo mocny irys w otwarciu. Aż mainstreamowy, ale różnorodność innych nut niezbyt mi pasuje do mainstreamowych zapachów. Nie jest to ani Dior Homme (przed 2020), ani VUI, ani żadne l'homme od Prady. Kompozycja nowa, na czasie (rok wydania >2015).
Co to za zapach? Zgaduję: Givenchy Gentleman EDP.
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: >2015

@Bercik_Van_Fafaq
Opis: Rum, Bardzo kojarzący się z Bentley for Men Intense, skóra , i znów Irys przypominający mi bardzo Dior Homme Intense. Nawet bardziej niż zapach nr1. Zapach wydaje się „klasy premium” także dałbym że to może być jeden z droższych. Możliwe że najdroższy jak do tej pory. Z czasem ten Irys zaczyna być z nutą pieprzu, ziół. Ale zdecydowanie Irys gra tutaj pierwszoplanową rolę. Bardzo dobra trwałość i projekcja.
Co to za zapach? Bvlgari man in black
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@CheapiesLover
Opis: Bardzo mocno kojarzy mi się z kompozycją używaną w którejś z popularnych sieciówek (Kazar?). Liniowy, suchy, wytrawny ale ma w sobie pewien nieoczywisty aspekt dymności, który dodaje szczyptę słodyczy i nieco orientalności. Przy pierwszym teście (skórnym) byłem przekonany, że piramida zapachowa jest bardzo krótka ale po weryfikacji na papierku już nie jestem taki pewien. Zapach wydaje się dużo bardziej złożony, jakby jedna nuta wnosiła naraz kilka aspektów (równoczesna drzewność, przyprawowa orientalność i pseudo dymność). Zupełnie nie mam pomysłu co w nim siedzi, może kaszmeran (czysty strzał, nie znam tej nuty, tylko kojarzę opis). Nuty: Kaszmeran.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010

@Paayor
Opis: irys, trochę wanilii. Zdecydowanie mainstream, pachnie jak valentino uomo intense czy roi d orient rituals. Cena około 2,5zł/ml, zdecydowanie cipkomagnes. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie będę się rozpisywać, bo zapach szeroko znany i opisany na 1000 sposobów. Może to być jakiś tańszy klon, ale może być i oryginał. Unisex. Zapach 8/10. Projekcja 8/10.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@MalinowyMarian
Opis: Otwarcie jakby mocno syntetyczne-lakier do paznokci wymieszany z czarnym pieprzem jednak szybko gaśnie i schodzi na tył, pojawiają się jakieś cieplejsze nuty wanilia, gorzka czekolada, puder. Owy „lakier” z tyłu daje podbicie tej słodkości i dobrze ją balansuje. Gdzieś na końcu pojawia się irys znany z DHI.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2020

Recenzja mojej różowej xD
Opis: Pierwsze wrażenie: Ktoś tu przesadził z płynem do prania. Z chęcią podchodzimy do pachnącego czystością i świeżością mężczyzny, ale im bliższe kręgi zataczamy, tym bardziej uwydatnia się słodycz. Za dużo słodyczy. Dla kogo? Mężczyzny, który chce zwalić kobiety z nóg (dosłownie).
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 1991-2000

____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – A4


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: około 200 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 8,3/10 parfumo, 4,26/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2018)
Nuty: Czarny pieprz, Lawenda i Bergamotka / Irys, Goździk (przyprawa) i Cynamon / Koktajl Black Vanilla Husk, Balsam Tolu, Fasolka tonka, Benzoes i Paczula

@Krzysu - Bingo! Gratulacje ;-)

#perfumy
  • 4
@Krzysu: Też tak uważałem przez dłuższy czas. Potem trochę mnie zmęczył słodyczą i taką "gęstością" i jestem w kropce bo nadal nie znalazłem "idealnego" irysowca. Był moment, że wróciłem do DHI, który w zasadzie jest całkiem dobry, ale albo trafiłem na słabe batche albo czegoś mu brakuje (albo ten typ tak już ma). Givenchy nie wiem czy jest lepszy, ale na pewno ciekawszy od DHI. Więcej się dzieje.