Wpis z mikrobloga

Stage Manager - do czego służy i gdzie jest jego zastosowanie ? Używam od paru godzin i mam wrażenie ze to powielenie funkcjonalności docka , mimo to sam dock dalej jest. Albo ja jestem za głupi na taka funkcjonalność albo to jakiś idiota robił ?
Gdzieś przeczytałem ze to ma wspomóc porządkowanie okien na macOS , natomiast zwykła darmowa apka np. „Tiles” dająca funkcjonalność okien z Windowsa jest bardziej przejrzysta.
#apple #macbook #macos
PancakeV - Stage Manager - do czego służy i gdzie jest jego zastosowanie ? Używam od ...

źródło: comment_1666282359x9y82GDahy3uYWyZoSE5J3.jpg

Pobierz
  • 7
@PancakeV: Bo to jest funkcja dająca namiastkę normalnego komputera na iPadzie, żeby nareszcie można było pracować z oknami, zwłaszcza że ma to działać też na monitorze zewnętrznym. I ktoś wymyślił, żeby to przenieść też na Maca.

Nie do końca masz tu powielenie Docka, bo Stage Manager pokazuje poszczególne okna (albo ich grupy, możesz grupować tam okna różnych aplikacji), a Dock pokazuje pojedyncze aplikacje.

zwykła darmowa apka np. „Tiles” dająca funkcjonalność okien
@cat_in_hat: Ale że na stałe? Nie będzie tego? Nawet nie wiedziałem, mam iPada mini, na nim Stage Manager i tak nie działa. Ale jak wywalili obsługę zewnętrznego monitora, to bez sensu. Może w jakimś 16.2 przywrócą?
@jfrost: @xgre: Dobra, po dłuższym użyciu stwierdzam ze stage manager w miarę działa ale pod warunkiem ze schowamy docka, inaczej to bez sensu bo dalej twierdze ze to w głównej mierze powielenie funkcjonalności i jak są dwie rzeczy na raz to się burdel robi.
Oczywiście trzeba w tym stage managerze powyłączać te pierdy nie wiem po co m.in chowanie ikon pulpitu oraz odhaczyć pierwsza opcje, inaczej przy skalowaniu do pełnego
@PancakeV: apple chce ujednolicić ipady i maci i podejrzewam, że narazie jest to po to by przyzwyczaić użytkowników do nadchodzących zmian - czytaj za jakiś czas, pewnie za kilka lat stage manager będzie domyślnym sposobem zarządzania okienkami.