Wpis z mikrobloga

@molksiazkowy1111: Zależy jaka pizza/ciasto.
Takie klasyczne na pizze to na maksa rozgrzać piekarnik tak żeby grzałka górna się wyłączyła, wtedy otwierasz drzwi i "oszukujesz" piekarnik który nagrzewa znów górną grzałkę, wtedy wsuwasz pizze na kamień który jest u góry na maxa.
Dobry domowy piekarnik do pizzy to gaz+prąd. Można grzać tym i tym i wtedy się wysoka temperatura tworzy.
@hsossd: @Vadzior: Lubię pizzę na grubym cieście ale kurcze mega urosło. Samo ciasto ma grubość ok 1 cm, a przy brzegach (gdzie zawijałem, aby sos nie wyciekł) ponad 2 cm. Lubię brzegi, ale trochę się zwęgliły. Pizza zjedzona. Zupełnie inny smak: forma do pizzy z otworami i 280 stopni na górze vs. blacha piekarnika 240 stopni i środek. :D
@Maldonado: Nawet nie wiesz ile przepisów wcześniej testowałem. Jedne gorsze (prawie zakalce), inne nawet dobre. Teraz wszystko na nowo trzeba testować. Co dziwne, że góra zaczynała się zwęglać (minimalnie), ale spód upieczony (ale nie przypieczony). Myślałem, że te otworki spowodują mocne upieczenie spodu.
Koszt upieczenia ze składnikami przyjmuję max 15 zł. Czemu pizzerie chcą te ~50 zł za placek (zwłaszcza, że mniej składników nakładają)? Zawsze zamawiałem salami z dodatkową porcją salami.