Wpis z mikrobloga

#arduino #rospberry

Chciałbym się nauczyć i pobawić tymi wynalazkami i proszę Was o pomoc w wyborze od czego zacząć. W zamyśle chciałbym zrobić coś stylu mini inteligentnego domu więc pewnie płytka podstawowa + coś do przekaźników coś do sterowania z www i najlepiej gdyby można było w przyszłości rozszerzać przekaźniki itp. Co polecacie?
  • 9
@raider87: Na Ardu bawiłem się trochę i spoko, do zrobienia. Na Pi dopiero rozkminiam, ale tam masz o tyle łatwiej, że interfejsy masz już w komplecie: masz wifi, usb no i karte SD, gdzie możesz logi zapisywać i skonfigurować nawet sensowny serwer www.
@raider87: Ja sam nad tym myślałem i rozmawiałem ze znajomym. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że całkiem niezłym setupem jest odpowiedni sterownik w każdym pokoju (najtaniej po prostu ze zwykłymi atmegami - jeśli niski koszt nie jest tak istotny to można jakieś arduino nano bo prościej i przyjemniej). Z pokoje połączone po RS485 do RPi.

Alternatywnie można połączyć RS485 do arduino podłączonego do RPi po USB ale wówczas musi to być arduino