Wpis z mikrobloga

boże jestem takim spierdonem jeśli chodzi o pisanie sprawdzianów z matematyki

wszystko elegancko na sprawdzianie obliczam pochodne ekstrema przedziały permutacje sinusy cosinusy ixy dupixy a i tak #!$%@? się zawsze w czymś typu nie zapisanie minusa albo źle przepisany przykład. Dzisiaj dostałem 1 bo po rozwiązaniu całego #!$%@? i upraszczając wynik pomyliłem się w działaniu 25*4 XDDDDDDDDDDDD zabrakło mi jednego punktu żeby zdać. Jaka może być tego przyczyna? ja nigdy nie napisze matury jak będę ciągle robił takie błędy. ( ͠° °)
#matematyka #matura ##!$%@?
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@iluvmypickle: Obstawiam że material znasz, tok rozwiązywania również tylko może za szybko starasz się to rozwiązać i zbyt mało się skupiasz. Spróbuj robic wolniej i sprawdzać etapami rozwiązania, czesto pewnie robisz coś na skróty, może w głowie liczysz, wydaje Ci się że piszesz 100 a nie zauważasz minusa przed. Miałem tak samo, pierw rozwiązywałem sobie potem dookoła ludziom i często mialem najniższą ocenę. Więcej cierpliwości i uwagi przy rozwiązywaniu.
  • Odpowiedz
@Miszczlaborant: w domu faktycznie więcej mi wychodzi bo mam w miarę spokój i nikt mnie nie goni a jak mam na sprawdzianie 10 zadań otwartych w 45 minut to zaczynam wszystko skreślać i bazgrać przez co po czasie nie jestem w stanie rozczytać się ze swojego pisma. W dodatku często tracę koncentracje i wtedy długo myślę nad działaniami typu 32/2
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: 1. Jeśli dostajesz pałę tylko i wyłącznie dlatego że zrobiłeś trywialny błąd, a wszystko poza tym było okay, to raczej nauczyciel się nie popisał.
2. Zrób sobie testy na dysleksję.
  • Odpowiedz