Wpis z mikrobloga

Dzwonią do mnie z banku (B):
B: dzień dobry! Z tej strony [szumy i szelesty - bardzo jesienne imię i nazwisko swoją drogą], bank pko e pe
Ja: dzień dobry.
B: proszę o weryfikację konta poprzez podanie 4 ostatnich cyfr pesel

Mam już wewnętrzne iks de XD

Ja: 5215 [oczywiście zmienione i zapisałam sobie na kartce]
B: dobrze, cyfry prawidłowe

xDDDD

B: nazwisko panieńskie matki
Ja: takie jak moje, wychowałam się bez ojca

xDDD

B: zgadza się. Czy ma pani jakieś konto we frankach w naszym banku?

No, na pewno się zgadza xDDD I w Waszym banku, ta, jasne xD

Ja: mam tylko w mbanku we frankach, w państwa nie mam

XDDDDDDD

B: a tak, widzę w systemie, rzeczywiście

xDDD

I gada mi baba o jakichś ofertach, ubezpieczeniach i kredycie, że można do niej oddzwonić i nie trzeba w aplikacji xDDD
Typiaro, jeśli widziałabyś moje oszczędności na koncie w sprawie którego niby dzwonisz, to nie pytałabyś, czy potrzebuję 1000 zł pożyczki na święta xDDDD

B: bardzo proszę o podanie jeszcze raz ostatnich 4 cyfr PESEL, bo zrestartował się system i muszę wpisać jeszcze raz

xDDD

Ja: to ja się przejdę do banku po pracy. Do widzenia xDD #oszukujo

#banki #bankowosc #oszustwo #heheszki #grazynacore
  • 13
B: proszę o weryfikację konta poprzez podanie 4 ostatnich cyfr pesel


@Siaa: Na tym etapie wystarczy powiedzieć, że to on do ciebie dzwoni i nie będziesz nic podawać, bo powinien wiedzieć do kogo się dodzwonił.

Tak na marginesie - ostatnie 4 cyfry nic nie dadzą jeśli nie zna daty urodzenia, ale jak był jakiś wyciek nr telefonu, to może i z datą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Siaa: Protip dla scammerów - napisać sobie skrypt, który od razu w czasie rozmowy zweryfikuje czy PESEL się validuje, będą brzmieć wiarygodniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Typiaro, jeśli widziałabyś moje oszczędności na koncie w sprawie którego niby dzwonisz, to nie pytałabyś, czy potrzebuję 1000 zł pożyczki na święta xDDDD


@Siaa: od razu by przelali jako zapomogę? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)