Wpis z mikrobloga

@BrakWolnegoLoginu: Jedyne co się stanie to spopularyzują się języki wysokiego poziomu (wyższego niż obecnie używane). Programowanie to ścisłe opisanie co ma zostać wykonane. A główny problem jest taki, że definicje podawane w zamówieniu są nieścisłe, trzeba to wykryć i uściślić.
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu: 15-20 lat
Do tego dołożymy to że teraz co druga mamusia i tatuś "szkoli" swoje dzieci na programistę.
Specjalne kursy dla dzieci które chcą zostać inżynierami i programistami. Na początku nauka przez zabawę.
Wiadomo, że nie wszyscy z nich będą programować ale wizja dużych zarobków skusi tak wielu, że zarobki spadną albo nie będą rosły.
  • Odpowiedz
Do tego dołożymy to że teraz co druga mamusia i tatuś "szkoli" swoje dzieci na programistę.


@muadzik: A niech szkolą. Żeby zostać dobrym programistą trzeba
a. mieć umiejętność myślenia abstrakcyjnego
b. chcieć siedzieć całymi dniami i kodować
Już te dwie rzeczy wykluczają zdecydowaną większość społeczeństwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 5
@muadzik To tak nie dziala xD Jakby to bylo takie proste, że każdy może programowac to jie bylo by takiego zapotrzebowania na rynku.
  • Odpowiedz
W ciągu max 15 lat wszyscy programiści stracą pracę, każdy program będzie pisał się sam, automatyzacja zabije ten rynek wcześniej niż np. pracę hydraulika albo sprzątaczki. Dont change my mind.


@BrakWolnegoLoginu: W ciągu max 15 lat wszyscy stracą pracę, każdy zawód będzie wykonywał się sam, robotyzacja zabije rynek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jofiel: Jeżeli kiedyś powstanie prawdziwe AI to zaufaj mi, programista nie będzie jedynym zagrożonym zawodem. Wszyscy pracujący za biurkiem będą w dupie, kierowcy, masa zawodów fizycznych tak samo. Nie jest problem zbudować robota który mógłby wykonywać pracę magazyniera czy kuriera, problemem jest zaprogramowanie go żeby radził sobie z niestandardowymi sytuacjami więc AI wygryzie 90% społeczeństwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu: ja bym się raczej spodziewał jakiejś większej konsolidacji, może nawet normalizacji rozwiązań programistycznych przez co częściej się będzie sięgać po "gotowce".
Nie koniecznie chodzi tu o język jeszcze wyższego poziomu, bardziej o to, że spodziewanym się gotowych platform na znaczenie większą część zagadnień niż obecnie. Sprzedawanych na dostęp.
Coś takiego może faktycznie zmienić nieco rynek bo z uwagi na mniejsze rozdrobnienie programistów będzie potrzebnych mniej w przeliczeniu na zadanie,
  • Odpowiedz