Wpis z mikrobloga

Pisze z pozycji przedsiebiorcy,laika. Bede zakladac sklep internetowy,produkty bardziej dla kobiet wiek 25-55,wiec duza rozpietosc- pewnie ma to znaczenie. Jak sie zabrac za marketing aby miec chociaz garstke pierwszych klientow? Podobaja mi sie posty sponsorowane z mozliwoscia przewijania pojedynczych produktow na fb. Czy zaczac od sponsorowanych na fb czy na ig? Czy obu? Jakie to mniej wiecej koszty? Oczywiscie sama nie bede tego robic tylko zlece,ale chce wiedziec na jaka kwote powinnam sie szykowac zaczynajac od zera. Wystarczy tydzien,miesiac,dwa? #pozycjonowanie #marketing
  • 11
@inga: Wszystko zależy czy chcesz do tego podejść profesjonalnie czy tak se rzucić trochę kasy i czekać aż coś zaskoczy. Najlepiej ustal budżet ile masz do wydania i znajdź agencję najlepiej zapytać czy w tym budżecie da się coś sensownego zrobić. Ja osobiście jestem gorącym przeciwnikiem fb bo jak dla mnie reklama tam jest bez sensu lepiej google.
@inga: ogarnij sobie grupy na FB zaczepiające tematyką o to, co sprzedajesz. Masa kobiet jest w grupach o kosmetykach, makijażach, wystrojach domów itp itd
@Erravi: powiem Ci, że właśnie o dziwo z FB mam najwiecej wejść na stronę niż z agregatu ogłoszeń o nieruchomosci. Prowadzę marketing dewelopera i ta piramida leadowa jest skuteczniejsza na FB niż remarketing do osób które weszły z innych portali.

Dla OP-a najważniejsza rada to świadomość, ze młodsza grupa jest obecnie na instagramie a starsza na FB, ale pewnie wyjdzie to w statystykach po jakimś czasie. Musisz mieć świadomość, ze najpierw
@inga Wszystko zależy od tego ile masz produktów, jaka jest konkurencja i jaką masz na produktach marże. Jaki masz budżet na marketing w internecie na początek?
@inga: To wszystko „zależy”. Mamy obecnie czasu „ślepoty reklamowej” i kreacja jak i sama konfiguracja reklamy bywają bardzo wymagające żeby osiągnąć jakiś efekt. Prawda jest taka, ze ba czynnik sprzedażowy wpływa wszystko, nie tylko reklama. Zle przygotowany sklep nawet z najlepsza reklama nie sprzeda. Tak jak i najlepszy produkt z reszta. Marketing jest teraz drogi i sama obsługa oraz reklamy sporo kosztują. Musisz liczyć się z tym, ze każda reklama potrzebuje