Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Ale się jaram :D chyba nie zasnę dziś.
Po tylu latach moja ulubiona gra dostanie remake!

Moje wrażenia po transmisji:

Silent Hill 2 Remake to coś na co czekałam od kiedy zaczęły wychodzić nowe RE. Widać, że twórcy się wzorowali na siostrzanej serii bo będzie podobna kamera zaa ramienia. Co do trailera to dziwnie zobaczyć Jamesa z innym ryjem i głosem, ale miasteczko wygląda obiecująco. Jedynie troszkę wydawało mi się za jasno i za czysto, ale jeśli gameplay I scenariusz bedzie ok, to z resztą da się poradzić modami. Plus do premiery jeszcze kawałek to może coś jeszcze przybrudzą.

Czy polskie studio sobie poradzi? Grałam w ich Medium i graficznie gra była calkiem przyjemna, mimo, że nie najlepiej zoptymalizowana. Widać tam było inspiracje SH więc wierzę, że włożą w remake dużo serca. Trzymam kciuki bo jeśli się uda, to możemy dostać cała serię w nowej odsłonie.

Silent Hill Townfall to kolejna gra, ale trailer był tak krótki, że nic z tego nie wiadomo. Ale sugerowali szukać w nim wskazówek więc pewnie coś tam jest ukryte i fani będą mogli się pobawić w detektywów. Annapurna to świetne studio. Outer wilds to genialna gra więc tutaj liczę na coś ciekawego i nie mogę się doczekać na więcej info.

Film Silent Hill na podstawie 2 gry? Tak, tak, tak! Reżyser wypowiadał się z szacunkiem o materiale źródłowym, jego pierwszy film SH nie był zły, ale właśnie był to miszmasz wątków z kilku gier. Myślę, że większa wierność konkretnej grze wyjdzie im tylko na dobre, tak więc trzymam kciuki. Do tego wracają Akira Yamoka i Masahiro Ito więc mają wsparcie legend.

Silent Hill Ascension. Tutaj mam najmniej optymizmu bo to wygląda na jakieś Dead by Daylight w wersji Silent Hill, nawet ten sam gość jest szefem. Obstawiam, że to będzie jakaś gra online gdzie część graczy będzie ludźmi, a część potworkami, ale gra będzie miała jakieś eventy czasowe stąd to "pisanie historii bez odwrotu". Może będą też jakieś głosowania widzów?

Silent Hill f ma przepiękny trailer. Chyba artystycznie najlepsza część wieczoru. Są fani co płaczą, że Silent Hill musi być w Ameryce, ale moim zdaniem fajnie, że uniwersum się powiększa, a japońskie studio i japońska sceneria może być powiewem świeżości. Jednak nie wiadomo co to będzie, gra mobilna, a może f to skrót od five i dostaniemy pełnoprawną kontynuację? Oby to drugie :)

Tak czy siak jaram się choinka w Boże Narodzenie, super, że jest tyle projektów, większa szansa, że coś się uda ()

#gry #silenthill #ps5 #konami
  • 37
@nika_blue: A ja się nie jaram, bo
- przeszedłem, więc wszystko pamiętam i nic mnie nie zaskoczy
- remake prawdopodobnie nic nie zmieni, a nawet z trailera wynika że i grafika niezbyt zmieniona, więc dla mnie to jak reedycja

Zwykła chęć zarobienia na właśnie takich zakochanych graczach i graczkach. Zamiast myśleć nad czymś nowym, ewentualnie jedynkę zmodernizować bo nawet nie wiadomo jak to odpalić na PC to skoczyli na kasę jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowywinternetach: przecież zapowiedzieli też trzy nowe gry xD Grafika niezbyt zmieniona? No to chyba widzieliśmy inny trailer, wszystko jest zrobione na nowo, nie tak jak w gta gdzie upośledzone IA wygenerowało nowe teksturki i fajrant.

Jedynkę możesz spokojnie odpalić emulatorem na PC, myślę, że dwójka jest jednak bardziej znana i ma przeciwników których wszyscy kojarzą (piramidek) więc to był dla nich bezpieczniejszy wybór. A jak siądzie to pewnie inne części też
jestem zwyczajnie ciekawa jak może wyglądać i działać nowoczesny SH


@nika_blue: Cóż, jeśli za ciekawość tego typu płacić pewnie 200-300zł no to okej, mnie aż tak nie ciekawi. Jak zrobią coś nowego to okej i nie będzie to paździerz jak ich inne gierki typu Blair Witch które wciągało godzinę, a potem monotonne i zaraz koniec gry to wiesz. Niezbyt rozumiem podnietę tym wydawcą.
@Intellectually_superior: Sprawdzić to sobie można zawsze, gorzej że się płaci krocie za staroć i jeździe na nostalgii. To samo właśnie z tymi GTA było. Kupa szmelcu, a ludzie zapłacili straszną kasę. I dlatego producenci przyzwyczajają się, że nie muszą kombinować, skopiują stare rzeczy, a gracze i tak zapłacą. Tak się rozleniwia wydawców, a cierpią gracze którzy nie chcą staroci.
przeszedłem, więc wszystko pamiętam i nic mnie nie zaskoczy


@nowywinternetach: ODKRYŁ JEDEN PROSTY TRICK, DEVELOPERZY GO NIENAWIDZIĄ

remake prawdopodobnie nic nie zmieni, a nawet z trailera wynika że i grafika niezbyt zmieniona, więc dla mnie to jak reedycja


@nowywinternetach: peak chłopskiego rozumu, no dosłownie gra zrobiona od zera na UE5 wygląda TAK SAMO jak oryginał 21 lat temu
Tak, oryginalne SH2 było chyba jedną z ładniejszych gier na swoją
To samo właśnie z tymi GTA było.


@nowywinternetach: Wziąłeś sobie przykład kiepskiego odświeżenia i na tej podstawie twierdzisz, że wszystkie remastery/remake są kiepskie. XD

Mafia Definitive Edition, Black Mesa, Demon's Souls na PS5, Homeworld Remastered Collection, Crash Bandicoot N-Sane Trilogy czy Spyro Reignited Trilogy to też kiepskie remastery/remake?

Granie w dobrego remastera/remake ma sens zarówno jak nigdy nie grałeś w daną grę oraz jak grałeś. W pierwszym przypadku wiadomo, w drugim
@nika_blue: grałem tylko w jedynkę na psx przechodząc ją kilka razy, świetna gierka. Niestety ps2 nie miałem i kolejnych części już nie ogrywałem, a na kompie jakoś mi to nie podeszło chyba przez sterowanie i siedzenie przed monitorem zamiast na kanapie.

Jak już robią te rimejki jak Suikoden czy teraz SH, to ja jeszcze poproszę o odnowienie:
Front Mission 3
Vandal Hearts
FF Tactics
@Jestemkoksupotezny: no ja to rozumiem w pewnym sensie. Większość fanów uważa, że dwójka to była najlepsza część: jedynka była super jako pierwowzór, dwójka to było arcydzieło, trójka i czwórka były ciekawe i całkiem dobre, ale potem już była równia pochyła i kolejne gry są uważane za dosyć słabe. Więc jakby wydali od razu kontynuację tak z dupy po przerwie to wielu fanów by miało sceptyczne podejście, że to kolejna zapchajdziura bez
@nowywinternetach: mylisz remaster z remakiem. Gta definitive edition to był remaster, czyli poprawili jedynie tekstury i jakieś tam drobne zmiany w UI, czyli to stara gra w nowym papierku. To nawet sobie możesz sam zrobić w domu takiego remastera i fani zresztą robili sami mody które wyglądały dużo lepiej xD.

Remake to robienie gry od zera na nowym silniku z wykorzystaniem istniejącego scenariusza (lub inspiracją nim). Dostajesz całkiem nową produkcję, więc
@nika_blue: W żadne SH nie grałem, ale skoro robią to twórcy Medium, które bardzo mi się spodobało (choć faktycznie optymalizacja była oj, kulawa, nawet cyberbug na moim rx570 chodził lepiej) to pewnie w przyszłości obadam- ale nie wcześniej niż wleci do gamepassa albo będzie na jakiejś dobrej promce
Mafia Definitive Edition


@nostalgiwolf: Jak najbardziej uważam, że to gniot, bo całą historię znam i nic mnie w tym nie zaskoczyło. Przerywniki filmowe ładne. Dla tych co nie grali może i fajna gierka, ale dla mnie to nuda. Najmniejsza linia oporu te remejki, bo twórcy nie mają pomysłów na nic nowego i pewni ludzie im gratulują za takie podejście.

Black Mesa


To akurat gra fanów, więc przyłożyli się i zmian było
XD oczy do wymiany


@Wormditt: Albo nie podniecam się takimi pierdołami. Dla mnie wygląda to szajsowato. Albo zapamiętałem tak dobrze dwójkę, że różnic nie widzę wiele. Może była brzydka, może nie pamiętam, a może mam to gdzieś, bo olewam ten szajs ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak będą zupełnie nowe gierki to o nich można podyskutować. Okażą się dobre? Okej, fajnie, bo gram w wiele gier podobnych do