Wpis z mikrobloga

Jestem na ryczałcie 8,5% - wiem, że od lipca mogę sobie od przychodu odliczać połowę składki zdrowotnej.
czy pozostałe składki też odliczam?

Za wrzesień mam 12,200 przychodu - wg. ksiegowej mam wpłacić 989 zł do us (według moich obliczeń się jebła i zamiast połowy zdrowotnej odliczyła mi całą zdrowotną która wynosi u mnie 559,89 zł)

Zadzwoniłem do niej z zapytaniem czy wszystko jest ok, ale ona sugeruje że na bank bo jej tak program pokazuje i że mylić się nie może a ja prawdopodobnie nie uwzględniłem pozostałych składek, ale jakbym nie liczył to ni #!$%@? nie wychodzi mi taka kwota którą ona mi wyliczyła. Taka kwota wychodzi mi tylko kiedy odjęłaby pełną zdrowotną a nie połowę zdrowotnej.

dajcie znać co myślicie pls

#dzialalnoscgospodarcza #ryczalt #ksiegowosc
  • 14
  • Odpowiedz
@marshall90s: placisz co miesiac ma malym ZUSie 22,12 jak np zachorujesz na 5 dni np zwolnienie od piatku do wtorku włacznie to dostaniesz 60zł zasiłku chorobowego i ~50zł mniej ZUSU zapłacisz za ten miesiąc i jeszcze trzeba to wszystko poprzeliczać, wziąc zwolnienie od lekarza, wysłać do ksiegowej itp itd
  • Odpowiedz
@kuncfot: toi już ustalilismy wczesniej, ja tylko wyjasniłem że płacenie chorobowego(22,12) jest bez sensu, lepiej sobie ogarnąc na boku porzadne ubezpieczenie od utraty dochodu
  • Odpowiedz