Wpis z mikrobloga

Boli mnie ząb, pulsuje, uciska itp., zapisałem się dziś do dentysty, który dwa lata temu mi go leczył, dostałem termin na 14 listopada (idę prywatnie, nie na nfz), trochę sobie poczekam, ale nie ma tak źle bo miewałem już wcześniej epizody, że ząb bolał kilka dni a potem zrobił sobie przerwę na kilka miesięcy i tak w kółko... Myślałem, że to nadwrażliwość, ale teraz czuję, że boli także dziąsło i okolice (stan zapalny) także pewnie próchnica szaleje pod plombą.

Pytałem się rodzinnego czy wypisze mi receptę na Ketonal czy coś, żeby jakoś do 14 listopada przetrwać, ale ona stwierdziła, że: "jeszcze pójdę siedzieć, jak coś się stanie! Nie przepisze, nie jestem dentystą!"

Jako iż dwie pyralginy nie robią prawie nic, to czas wziąć coś mocniejszego, mam tabletki "Doreta" ale trochę się boję to brać, nic nie powinno się chyba stać co? Pomoże to w ogóle z zębem? #dentysta #stomatologia
  • 10
@agareas: Do 14 listopada to nie wytrwasz, szczególnie że już się wcześniej ząb odzywał, teraz na 99% masz tam zgorzel i boli cię nie sam ząb tylko tkanki dookoła niego, więc czeka cię kanałowe albo rwanko, zasadniczo ból będzie tylko narastał, doreta może pomóc ale pewnego dnia przestanie, szczególnie jak ci się zrobi zapalenie okostnej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agareas: spryskaj sobie w oczekiwaniu na wizytę octinoseptem. Potrafi zrobić cuda. Dobra jest też płukanka sloną wodą, albo maść Wick, taka na przeziębienie.
Co do Ketonalu 2 tabletki mają już 100mg.
@agareas: solpadeina jak już, nie ketonal. Mozesz ją kupić bez recepty.

Powinieneś zostać przyjęty w trybie pilnym, na drugi dzień, a jie za parę tygodni. To może zacząć bardzo mocno boleć.

I nastawiaj się na leczenie kanałowe, nie zwykłą plombę.