Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #budowadomu

Wykopki, jaki jest orientacyjny koszt wykonczenia mieszkania 42m2?
Stan deweloperski.
Pokoj 20m2,pokoj 15m2, lazienka 4m2, korytarz 3m2
Zakres prac:
Gladzie na scianach i sufitach
Malowanie
Panele na podlodze
3 pary drzwi (Dre albo Porta)
Lazienka plytki, prysznic i armatura

Pytam, bo Różowa kupila mieszkanie w Polsce B, wziela firme co robi wykonczenia pod klucz i jeszcze sie robota nie zaczęła a juz jej cena poszla z 65tys zł na 100tys zł za ww robotę z materialem (materialy z nizszej, sredniej półki, armatura w leroy wychodzi 2500zł, 12 kolorow farb do wyboru, panele podlogowe po 40zł za metr)
Za zamiane wanny na prysznic policzyli jej 8tys zl, bo niby musza przylaczenia przerobić. Prysznic zwykly z brodzikiem.
Ta cena wydaje mi sie mocno przesadzona.
Moze ktos się podzielic kosztorysem wykonczenia mieszkania o podobnym metrazu?
  • 14
@ja_yhym_chyba_ty Wszystko zależy od standardu wykończenia, koniecznych przeróbek, materiałów i... samej firmy która robi. U mnie firma za zrobienie 3 prostych łazienek bez udziwnień w 2021 r. (2 x 6 m2 i 1 x 2,5 m2)zażyczyła sobie 13 tys. za samą robotę. Wziąłem więc pana Mariusza, który zrobił to samo, dobrze i za pół tej ceny.
@ja_yhym_chyba_ty
W marcu za niecałe 80 M2 zawołali mi fachowcy 45 k, ale po negocjacjach skończyło się na ~36 k, sama robocizna. Sufity podwieszane, biały montaż elektryczny, płytkowanie łazienki 6m2, biały montaż łazienkowy, gładź+ malowanie, wykończenie ozdobne ścian (jakiś kamień i beton architektoniczny). Panele układałem sam. Więc podziel koszt na pół i ci mniej więcej wyjdzie ile za robociznę.
Materiał możesz sobie z grubsza oszacować, ale można przyjąć że drugie tyle (
@ja_yhym_chyba_ty: Mieszkanie 35m2 generalny remont i wywalanie, dostawianie ścian pół roku temu 42 tysie sama robocizna. Polska A. 65 z materiałem to dobra cena ale przeskok na 100 już jest duży, moim zdaniem spoko cena by była do 85 za taki metraż ale wiadomo każde mieszkanie jest inne.
@ja_yhym_chyba_ty: Wydaje mi się , że nikt tu nie bierze pod uwagę, iż w przedstawionej cenie jest pradopodobnie:
- projekt łazienki, kilka wersji, w jego skład wchodzą realistyczne wizualizacje, szczegółowa dokumentacja;
- projekt wykonawczy całego mieszkania(podłogi, dylatacje, ściany);
- zamawianie materiałów;
- wszystkie materialy wraz z chemią do nich;
- dostawa materiałów z wniesieniem;
- nadzór nad realizają inżyniera budowalanego, pilnowanie zgodności realizacji z projektem i rozwiązywanie bierzących problemów;
- umowa