Wpis z mikrobloga

Mirki, widziałem tu kiedyś post jak ktoś sobie robił jogurt naturalny z mleka, wystarczyło dodać bakterii mlekowych.
Codziennie #!$%@? sobie 1 serek homogenizowany i przeczytałem skład a tam:

Mleko, śmietanka, cukier, naturalny aromat waniliowy, kultury bakterii
No i tak mnie natchnęło skoro to takie proste to może sam bym sobie zrobił taki serek.

Ktoś ma doswiadczenie i pokieruje co powinienem zrobić? XD

#pytanie #gotujzwykopem #gotowanie #mleko #fermentacja
BananowyKrol - Mirki, widziałem tu kiedyś post jak ktoś sobie robił jogurt naturalny ...

źródło: comment_1666171422aQwE1ZyJaVozrKmheSz1kv.jpg

Pobierz
  • 15
@BananowyKrol: a przepraszam, nie doczytałem że chodzi o serek, myślałem że o jogurt.
Jak chcesz serek to możesz wziąć twaróg do niego dodać tak zrobionego jogurtu oraz innych dodatków i będziesz miał zajebisty serek (konsystencja w zależności od proporcji). Albo możesz dać śmietany to będziesz miał serek śmietankowy (tłustszy).
@BananowyKrol: mozesz tez do mleka dodac po prostu jogurt (maly jogurt na litr mleka, zagrzej do 40 stopni, rozmieszaj porzadnie i zostaw na 8 godzin w temp pokojowej). taki jogurt rozmieszaj i rozlewasz do kubeczkow, albo walisz z pojemnika. zostaw sobie okolo 200g na nastepny jogurt. itd itd itd. najsmaczniejszy jogurt wg mnie wychodzi z bakoma bio lub zotta + mleko 3.2 lub 3.8. poltorej tygodnia wytrzymuje w lodowce na spokojnie,
@BananowyKrol: z mleka UHT tez wyjdzie jogurt. żona najbardziej lubi z mleka 3.8 ("bo słodkie"), u nas jest takie łaciate, i to jest kartonik UHT. działa.

UHT to oznaczenie produktow poddanych pasteryzacji. na nic ci to nie wplywa, bo zaszczepiasz mleko od nowa bakteriami. albo z jogurtu, albo z pozywki. po prostu mleko nie uhate jest poniekad lepsze i smaczniejsze. internet podpowiada ze czesc laktozy zmienia sie w laktuloze - ale
@subiel: UHT jak sama nazwa wskazuje to Ultra High Temperature, czyli podgrzanie mleka do 130-150 stopni. Pasteryzowane jest w 70.
W smaku jogurtu nie robi różnicy, ale ma mniej witamin, co oczywiście też jest znikome, ale jednak