Wpis z mikrobloga

Tag do czarnolistowania/obserwowania: #robieprojekt

Siemanko. Robię szybkie #rozdajo ( #rozdajosteam ) kodu na steam 40zl żeby troszkę wypromować mój projekt w fazie beta.
Ten projekt to https://nolatency.cloud i jest to hosting serwerów #minecraft
Więc jak chcesz pograć z ziomkami na swoim serwerze, a nie masz ochoty bawić się w konfigurację to jest to coś dla Ciebie.

Co jakiś czas wrzucam tutaj informacje o statusie projektu. Od ostatniego wpisu dodałem sekcję "Quick Start" w panelu serwera, która jest krótkim opisem jak zacząć grę na swoim serwerze dla graczy bardzo początkujących.
Można oczywiście edytować pliki serwera lub zmieniać ustawienia w panelu na stronie.

Jak ktoś ma ochotę potestować to zapraszam na newsletter, co jakiś czas wysyłam zaproszenia do testów: https://nolatency.cloud/WykopPromo

Losowanie jutro wieczorem (pewnie około 19 ale nie obiecuje), jak zadziała to przez mirkorandom. A jak nie to excelem. Zielonki oczywiście out.

PS. Wierzę w rozwój produktu kierowany potrzebami społeczności. Więc jeżeli interesuje Cię ten projekt i chciałbyś(chciałabyś?) mieć na niego wpływ to zapraszam na naszego discorda (jest w stopce strony). Możesz też dołączyć do tagu #robieprojekt i tam wrzucać swoje komentarze/wnioski/pytania :)

Pluśniem, bo uśniem. I powodzenia! Miłej środy mireczki i mirabelki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@gpctlvt: Dobra bo zanim podam Ci na stronie mojego fake maila do rejestracji to chciałbym wiedzieć ile taka przyjemność Minecraftowa kosztuje :P Chyba, że czegoś nie ogarnąłem i robisz to za darmo to rzeczywiście uczciwa cena :P
@getresh: Dopóki nie będzie to zadowalająco działać to jest za darmo. Z ciekawości, dlaczego chciałbyś rejestrować się na fake-email? Przez fake-email masz na myśli jakiś 10minute mail? Jak tak, to trochę bez sensu bo wtedy nie dostaniesz kodu do rejestracji jak będę wysyłał.
@wafel14: To nie stoi na jednym sprzęcie. Aktualnie mam jeden serwer 128gb ramu z 16wątkowym Xeonem (do 4.5ghz) i dyskiem nvme (chyba 2TB). Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby to skalować w razie potrzeby, mam to tak zaprojektowane że skalowanie będzie kwestią wykupienia kolejnej maszyny i krótkiej konfiguracji.

To ile osób obsłuży (lub ile serwerów) to jest kwestia bardzo dynamiczna. Tak serio to nie jestem w stanie tego stwierdzić w
@gpctlvt: o właśnie to chciałem widzieć. Pytam bo mam Della Poweregde T410 z 64gb ramu i 2x X5690. I nie miałem pomysłu co mógłbym z nim zrobić. Nie wiem czy nie za stary sprzęt, ale spróbuję postawić serwer Minecrafta dla siebie i znajomych.