Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gamepass #plaguetaleinnocence

Odpaliłem ta plage 2. Kurde bardzo fajna gra. Ma bardzo dużo detali. W sensie nawet roślinność wygląda na obiekty 3d a nie takie zwykłe płaskie krzaczki. Dobre oświetlenie. Dużo efektow, dużo ruchu cząsteczek, kołysania drzew itp. Nic dziwnego, że ma duże wymagania.
Gram na grafice na maksa z DLSS jakość w 1440p. Mam podobny fps do tego jaki mam w Rdr2 (kolację leśne) czyli od 100 do 120 fps. Choć czasem i do 95 spadnie. Ogólnie jak to w grach z dużą ilością efektow fps będzie zależny od tego co dzieje się na ekranie. W mniej wymagających scenach i 130 fps mam. No ale zobaczymy co w następnych lokacjach będzie.

Przynajmniej jak na razie
  • 9
@Variv: jaką masz grafikę? mojego rtx 2060 ta gra przeżuwa, mam 30 fps w 1440p medium i grzeje się ponad 85*C. Z DLSS mam 50 fps ale i tak bida
@Variv: jaką masz grafikę? mojego rtx 2060 ta gra przeżuwa, mam 30 fps w 1440p medium i grzeje się ponad 85*C. Z DLSS mam 50 fps ale i tak bida


@haxx 3080Ti ale taka podstawowa wersję bardziej.

Niestety przez buga na Windows 11 nie widzę poprawnie obciążenia cpu. A wydaje mi, że przez ilość obiektów i efektow może być mocno obciążone cpu.

Ps. Na win 11 gry mi chodzą trochę lepiej
@Variv Roślinność dość mocno obciąża. Szczegółowo jest zrobiona (z DLSS jest super gładka). Wszedłem w obszar gdzie pełno kolysajacej się wysokiej trawy to fps spadl do 80. A w zamkniętej lokacji potrafił skoczyć do 140.

Potem sobie fps zablokuje ale na razie testuje.
3080Ti

1440p


@Variv: no to czemu tu się dziwić że lata. Jak na 'prawie 4k' i 3080 daje radę zrobić 55fps przez większość czasu z wycieczkami do 70 a i niekiedy 110? Ustawienia high, cienie medium. Za to 4090 nie lubi tej gry, bug w driverze najpewniej jak mapa w cyberpunku.
3080Ti


1440p

@Variv: no to czemu tu się dziwić że lata. Jak na 'prawie 4k' i 3080 daje radę zrobić 55fps przez większość czasu z wycieczkami do 70 a i niekiedy 110? Ustawienia high, cienie medium. Za to 4090 nie lubi tej gry, bug w driverze najpewniej jak mapa w cyberpunku.

@keton22 Jest taki lament jak ta gra zabija gpu. - Spodziewałem się większej sieczki. Bo z tego co widzę to
@Variv: odpaliłem na low z dlss i przynajmniej mam te 55-60 fps xD a jakoś super tragicznie nie wygląda.

co do CPU to nie wiem. Mój Ryzen 5 1600 (nie-AF) średnio 40% ma, ale nie wiem czy to jest rozłożone czy ma bottleneck na jednym core
@Variv: odpaliłem na low z dlss i przynajmniej mam te 55-60 fps xD a jakoś super tragicznie nie wygląda.


co do CPU to nie wiem. Mój Ryzen 5 1600 (nie-AF) średnio 40% ma, ale nie wiem czy to jest rozłożone czy ma bottleneck na jednym core

@haxx Ja wszedłem do miasta to cpu tam ostro dostało i wykorzystanie gpu spadło przez ograniczenie cpu. Ale to było do przewidzenia. Miasta zawsze cpu
gra w dół nie skaluje się dobrze


@Variv: widziałem filmik z 1060 FHD i rzeczywiście nie ważne co ustawisz nie ma 30fps. Ultra -> low zyskuje 5 fps. Dopiero skalowanie poniżej 100% coś zmienia.