Wpis z mikrobloga

Tak wygląda jazda Uberem w Krakowie.
12 w nocy, całkowicie pusta, prosta droga, dobrze oświetlona. Wymuszenie pierwszeństwa przez drugiego uberowca/boltowca. Byłem pasażerem tego z prawej. Na szczęście kompletnie nic mi się nie stało. Impreza miała miejsce w czerwcu. Kierowcami samochodów dwaj Gruzini. Ze strony Ubera żadnej rekompesaty (na szczęście nie policzyli za cały kurs XD). Kierowcy odpowiadają za takie rzeczy indywidualnie. Średnio kilka razy w tyg. korzystałem z usług Ubera i Bolta nie patrząc kto prowadzi mimo że już nie raz bywało blisko takiej sytuacji. Pro tip sprawdzajcie z kim jedziecie i czy ma licecję.

#krakow #uber
JeffGoldblum - Tak wygląda jazda Uberem w Krakowie.
12 w nocy, całkowicie pusta, pros...

źródło: comment_1666084867VwBswTcTaqOodDpJBT7OOu.jpg

Pobierz
  • 14
@uefaman raczej nie da się przez apke I to jest właśnie problem. Działalność tych firm opiera się o pośredników którzy tak na prawdę powinni gwarantować, że wszytko jest zgodnie z przepisami i kierowcy mają odpowiednie kwalifikacje tymczasem biorą do pracy kogo popadnie.
@JeffGoldblum: @uefaman: Kierowca nie musi mieć licencji. Wystarczy, że jest zatrudniony u przedsiębiorcy, który taką licencję posiada. To samochód ma być "podpięty" do tej licencji i dowodem tego jest wypis z numerem rejestracyjnym, który powinien być wożony w trakcie wykonywania przejazdów zarobkowych. Kierowca musi mieć tylko aktualne badania ale absolutnie nie ma obowiązku ich okazywać dociekliwemu pasażerowi.

W niektórych miastach (np. Gdańsk) są publicznie dostępne bazy danych taksówek - wystarczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JeffGoldblum: 95% kierowców jest zatrudnionych u pośredników i jeżdżą na ich licencji. Nawet gdyby bylo na swojej dzielności to licencja dzisiaj jest tylko kwitkiem który dostajesz płacąc i tylko tyle.
@JeffGoldblum: Ja ostatnio w weekend miałem taką akcję z Uberem: Córka skręciła kostkę, trzeba jechać na SOR bo noga spuchnięta. Patrzę na Ubera - cena atrakcyjna na tyle że biorąc pod uwagę fakt że pod szpitalem będę musiał zaparkować za 5zł za godzinę a pewnie znając życie tam posiedzę 3-4 godziny + koszt paliwa + trzeba pójść po samochód a tam gdzie go trzymam w garażu podziemnym to jakieś 30 minut