Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś med-mireczek, który pomógłby mi zinterpretować wynik mojego RTG płuc? Do lekarza terminy odległe, a nie wiem czy się stresować. W sierpniu przeszedłem COVID i od tego czasu pozostał suchy męczący kaszel, bez innych objawów. Opis RTG:
„ RTG klatki piersiowej
W wykonanym badaniu RTG klatki piersiowej miazsz plucny z prawidlowym rysunkiem naczyniowym, o pogorszonej przejrzystosci obustronnie. Szczelina pozioma prawidlowo usytuowana. Koputy przepony obustronnie prawidlowo ustawione. Wneki plucne obustronnie prawidlowe, niepowiekszone. Sylwetka sródpiersia w normie wiekowej. Sylwetka serca i wielkich naczyn w normie wiekowej. Wskaznik sercowo- plucny w normie <0.5 . Aorta w normie. Krazenie płucne wyrownane. Katy przeponowo-zebrowe ostre. Klatka piersiowa symetryczna bez patologi w strukturach kostnych. Zmian w strukturach podprzeponowych nie stwierdza sie.
Wzmozony rysunek okolooskrzelowy i śródmiąższowym o charakterze pozapalnym” #medycyna #zdrowie #covid19 #kaszel #lekarz #rtg #pytanie
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ufo369: po COVID zmiany pozapalne to norma, nie ma czym się za bardzo przejmować, pewnie dostaniesz następne RTG za pół roku żeby obserwować dynamikę zmian.
Jak napisałem wcześniej wszystko świadczy o zmianach poinfekctjnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strahl: kocham te twoje podejście do zawodu( ʖ̯).
A na marginesie to u was też taki wysyp przewlekłego kaszlu i chrypy?
@mexxl: joa i masa duszności bez jakiejkolwiek korelacji w badaniach obrazowych u pacjentów po covidzie, strasznie mnie to irytuje bo robimy mase diagnostyki zupelnie bez sensu ;p

jeszcze jak sie ddimery utrzymuja nieco podwyzszone po infekcji to internisci doznaja mentalnego wzwodu bo moga od razu wyżebrać CT angio klatki celem wykluczenia zatorowosci i nie bardzo mam jak im odmówić ;p