Wpis z mikrobloga

Kurczę, piszę jako centrysta z lekkim zabarwieniem prawicowym. Kupuję sobie co tydzień "Angorę" i "Do Rzeczy", żeby nie wpaść w bańkę informacyjną. Dobrze poczytać opinie z lewa i z prawa. Ale jak czytam opinie (nie wszystkich) opiniotwórców z prawa, to mnie szlag trafia, jak bardzo są hipokrytami. Wielu z nich doceniałem za przypominanie jak było za historii. Gdzie wcześniej zamiast "Do Rzeczy" kupowałem "Newsweeka" Lisa gdzie redaktorzy obrzydzili mi smak życia, opisując i lejąc wodę jakimiś pierdołami. To teraz jak czytam "Do Rzeczy" to duża grupa i to myślałem, że dość rozumnych redaktorów jak np. Warzecha czy Cejrowski, #!$%@? na łamach gazety by się ugadać z Ruskimi. To nawet Semka (z którym się często nie zgadzam), pisał by Ruskich się nie bać. Z czego to wynika? Gdzie zazwyczaj lewą stronę podejrzewało się o stronę ruską, to się okazuje, że prawdziwą stroną ruską jest umiarkowana lub skrajna prawica? Gdzie to kilka lat temu pisali jacy to Ruscy byli/są źli, a teraz, weźmy się z nimi dogadajmy bo nie chcemy wojny. Jakby nie znali historii Czechosłowacji (o co nie podejrzewam) z 1938 roku. "Daj palec, a wezmą Ci całą rękę" #prasa #polityka #ukraina #rosja
  • 12
@Bover: no tak, ale taki Cejrowski (gdzie był bożyszczem wykopków w 2015 roku). Gdzie jest znany jako rusofob jak np. https://www.youtube.com/watch?v=q_HwF8SljGA
A później czytam 2 tygodnie temu jego felieton na ostatniej stronie "Do Rzeczy" (chciałem cyknąć fotkę tego felietonyu ale na to wygląda, że #!$%@?łem gazetę już na makulaturę), by się dogadać z Ruskimi?! Jeszcze pisząc jako "korespondent z USA"?! Aaaa może być tak, Cejrowski jako wielki zwolennik Trumpa, robi na
@976497: Panie, ja nie mam czasu oglądać 4h faceta o co chodzi lewicy. Ja bym 1,5h nie zdzierżył oglądania o co chodzi prawicy. Lewica na swój sposób jest ciekawa, dość idealistyczne ma podejście do świata i jest fajną równowagą do patoprawicy. Aczkolwiek od lat 90 mieliśmy podział (zresztą nieprawdziwy) SLD=komuna, AWS=prawica (xd). Z AWSu wyszedł PiS i PO i teraz mamy podział jeszcze gorszy. PiS prawica socjalna (czyli Jaruzelski) i PO
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fornson23: spora część prawicy jest chyba w stanie Putinowi wybaczyć absolutnie wszystko tylko dlatego, że prześladuje LGBT.
Z normalnych na prawicy zostali jeszcze Ziemkiewicz i Piekara.
Jeśli idzie o lewicę to na Zachodzie jest z kolei grupa, w której chyba najznaczniejszy jest Chomski, która z kolei wybaczy Rosji wszysyko tylko dlatego, że tam kiedyś był komunizm. To ze teraz jest jak carat jakoś do nich nie dociera.
@fornson23: A ja myślę, że oni tam w redakcji doskonale wiedzą że wyborcy PiS-u są starsi, mniej zaradni życiowo, głupsi skoro łapią się na prymitywną propagandę i mają mniej pieniędzy, więc jak przyjdzie kryzys spowodowany wojną to ich własny elektorat będzie cierpiał jako pierwszy. To może być przyczyna dla której myślą sobie "kończmy to już i zacznijmy znowu ciągnąć ropę, gaz i węgiel od ruskich".