Wpis z mikrobloga

@SuperKleks: po ci wersja 5600G ryzena z integrą jak bierzesz normalną GPU?
W ogóle intel byłby lepszy w tej półce cenowej. Obudowę bym zmienił, za niewiele więcej można wziąć coś naprawdę fajnego np. Lian Li Lancool 215. Nie rozumiem czemu dysk na SATA jak możesz na m.2 wziąć przecież. Zasilacz nie chcę mi się sprawdzać czy ma 10 lat gwarancji ale jak nie to weź taki z 10 latami np. seasonica
@SuperKleks: 5600G tylko jeśli nie bierzesz karty graficznej (okrojona pamięć cache + PCIe 3.0). Jeśli od razu kupujesz dedykowaną kartę to lepiej 5600x/5600 bo zaoferują wyższą wydajność. No i karta w chorej cenie, za mniej można dostać 3070.
@ulver86: no zalezy jakie 3070 xD do niedawna (max tydzien wstecz, nie sledzenie codziennie) tydzien wstecz byl ASUS TUF i AORUS w prawie takiej cenie [3070] ale wydarzyło sie kilka nieszczesliwych zdarzeń:
- wykupienie pierwszej partii (?) 4090 w 5 minut
- odwołanie 4080 12 gb
- nowe drivery co dają boosta na 30XX
- przesuniecie nowych GPU od AMD
XD
no coz, lipa xD
@ulver86: no moze byc ale palit to jednak moze buty czycic lepszym producentom, a doslownie asus tuf by za max 3350 tydzien temu, aorus tez. Dodatkowe 200zł za lepsza karte z podobna kultura pracy.
to był pierwszy lepszy zestaw przygotowany przez znajomego, z racji tego, że ja się na tym kompletnie nie znam chciałem zasięgnąc drugiej opinii, i bardzo dobrze zrobiłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

@ShadyTalezz, @MrPrado30:w takim razie procek 5600G wymieniam na 5600x,

@ShadyTalezz, @ulver86 : dysk też w takim razie będzie zmieniony,

@ShadyTalezz obudowa siada mi bardziej ta co była (
Pobierz SuperKleks - to był pierwszy lepszy zestaw przygotowany przez znajomego, z racji tego...
źródło: comment_166611416106wg7FEh7yV2uNNfiYe83G.jpg
@SuperKleks:

Nie wiem czemu zostałeś przy ryzenie bo zestaw na intelu byłby po prostu lepszy ale ok. Jak już jesteś na tym ryzenie to te RAMy są spoko tylko fajnie byłoby je podkręcić bo mają do tego spory potencjał a ryzeny lubią się z szybkimi ramami.

obudowa siada mi bardziej ta co była


no spoko, ona nie jest zła jakaś pod względem funkcjonalności i przewiewności ale jednak jakość wykonania nie jest
@ShadyTalezz: Na pewno przyjrze się tym obudowom, dzięki za radę! (ʘʘ)

P.S.1
Jakbyś miał wymienić procka na intela i płyte główną na jakąś inną w tym zestawie, żeby wyszło finansowo mniej więcej tyle samo to jakie podzespoły byś wybrał?

P.S.2
Zakładając, że masz +/- 7k na złożenie kompa i na grafę musisz wyłożyć +/- 3300, to jakiego kompa byś złożył
@SuperKleks: spoko tylko upewnij się, że grafa jaką weźmiesz zmieści Ci się do obudowy jaką wybierzesz(tu akurat nie powinno być problemów ale nie zaszkodzi się upewnić) i że chłodzenie na procka ma odpowiednie mocowanie(np. ten freezer co go dałem w zestawie nie ma i dlatego dodałem ten zestaw montażowy na LGA1700).