Wpis z mikrobloga

kurła Mireczki od matmy, jak to się tam z dawnych szkolnych lat nazywało z matmy z #geometria że jak okrąg jest wewnątrz z trójkątem prostokątnym i szukamy przeciwprostokątnej aby wyznaczyć w tym okregu odbicie tego trójkąta..

chodzi o to że czasami chyba nie da się tego zrobić jak katy trójkąta są za wąskie, wtedy odbicie trójkąta będzie się z nim nakładać.. czy jakoś tak
daje przykład z netu żeby nie szukać stopni tylko takie coś znalazłem

ktoś kojarzy jak to twierdzenie sie nazywa..? czy coś..? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#matematyka #nauka #ciekawostki #studia #fizyka #studbaza
nutka-instrumentalnews - kurła Mireczki od matmy, jak to się tam z dawnych szkolnych ...

źródło: comment_1666030982S5EEwOgypuKzKeR4e6LEt1.jpg

Pobierz
  • 6
Sorry, nie wiem o co Ci chodzi po takim opisie problemu. Ale jak masz trójkąt prostokątny wpisany w okrąg, to przeciwprostokątna jest średnicą okręgu, co wynika z twierdzenia o kącie wpisanym i środkowym opartym na tym samym łuku. Twój ostatni rysunek jest niemożliwy geometrycznie.
@nutka-instrumentalnews: Przepraszam chłopie, ale ja po prostu nie potrafię sparsować twoich wypowiedzi. No wybacz. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Może nie wiem, czego dotyczy opisywany przez ciebie problem, jednakże jestem pewna mojego poprzedniego stwierdzenia. I możesz mi odebrać tytuł magistra z matematyki, jeśli się mylę. :D
@quantova: już mam https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1666165301LsanYN44B5gYRGaxIJlD9R.jpg

powtrze wpis z innego wątku wczoraj nie miałem czasu..

możesz tylko sprawdzić czy teoria pasuje do tego założenia z rysunku

podobno bo twierdzenie o katach środkowych vs z fizyki błąd paralaksy

szukałem i dotarłem z fizyki zobacz na wiki.en błada paralaksy, nie znajde juz teraz ale to może być błąd pomiarowy

jak podzielisz okrąg na12 równych czesci co 30 stopni wg tego Twojego twierdzenia zawsze 3 punkty