Wpis z mikrobloga

@tomasztomasz1234 ja to jestem zdania że polacy powinni oddać kawałek ziemi i jak ktoś ma więcej jak jedno mieszkanie to pozostałe oddać dla tych rodzin. Wszystko trzeba oddać dla ukrainy i zapomnieć jak to kilka lat temu rozrywano żywcem kobiety w ciąży a nienarodzone dzieci rozbijano o ziemię czy ściany budynków. Nie ma to jak robienie mentalnego loda ukrainie.
@GG99 ile tam przeznaczono dla ukrainy, 25 tys litrów oleju napędowego? Bo nie pamiętam. Parking płatny 2zł za godzinę a potem czytam, że miasto przeznaczyło 400 tys zł na pomoc ukrainie. Gospodarka pada przez pis ale nie dlatego, że ukrainie dostarcza się broń tylko dlatego, że wojna to temat nr 1 i pis robi co chce bo ludzie mają pęd owczy i gonią za ukrainą.
Normalnie Jeśli pójdziesz walczyć za inny kraj
@Zarzutkkake: Ale te problemy byłyby i beż wojny. Rząd znalazłby inne wytłumaczeni. Wojna jest tylko wymówką i rządzącym o to chodzi. Zrzucić wszystko na ukrainców
@tomasztomasz1234 typie piszemy teraz o tym co sie dzieje w tej polsce a nie o węgrzech. Powinno nas martwic to co sie z nami dzieje a nie sąsiadami. Zobacz jaka zima czeka dziesiątki tysiecy rodzin. Ja czy Ty damy radę, człowiek coś wykombinuje, dorobi ale niepełnosprawny emeryt, samotnie wychowująca matka dwójkę dzieci bo stary pije, niedołężne małżeństwa i leniwe dorosłe dziecko, emeryci, niepełnosprawni zamarzną w pisdu bo zamiast pomóc ludziom z opałem
@GG99 ale dalej nie rozumiesz, olej napędowy jest wysyłany do ukrainy, nikt nie kontroluje kto go wlewa do zbiornika a my płacimy po 8zł za litr. A paliwo to niby skąd mamy? Ja wiem, że węgiel podrożał przed wojną bo równy rok temu już był po 1000zł.
typie piszemy teraz o tym co sie dzieje w tej polsce a nie o węgrzech. Powinno nas martwic to co sie z nami dzieje a nie sąsiadami.


@Zarzutkkake: ja wiem, że jest bieda. Chodzi mi to, że jak przestaniesz pomagać Ukrainie, to nie będzie lepiej. Bieda ma dwa powody: pisowcy i otoczenie makroekonomiczne.

Przestać pomagać Ukrainie to droga do tego, żeby za 5 lat poza biedą mieć na głowie jeszcze wojnę.
@GG99: wychyl nos z piwnicy, w niemczech diesel za 2,20€ już, Orlen swoje zarabia, ale ceny diesla to problem globalny a nie kwestie marzy złodziejskiej rafinerii. Skąd problem globalny? Otóż wzrósł popyt na diesla ponieważ gaz ziemny był za drogi, czego efektem jest spadek zużycia gazu a wzrost diesla - inaczej mówiąc, kto mógł zostawił gaz dla diesla
@Zarzutkkake: Skąd informacje, że paliwo jedzie na wschód?
@papaj_21_37: W Styczniu marża Orlenu to 7,2 Dolara i skoczyła gdy ludzie na potęgę zaczęli kupować paliwo. Dodatkowo osłabł złoty
Cena gazu była wysoka w Sierpniu i Wrześniu, teraz regularnie spada.