Wpis z mikrobloga

@greenteapot:
Koszty do teraz:
- 400 wyrwanie ósemki
- 800 wyrwanie dwóch górnych ósemek
- 300 leki na wyleczenie się z tego co złapałam na osłabieniu w wyniku antybiotyku po wyrywaniu
- 800 wyrwanie drugiej dolnej ósemki
- 1200 kontrola, jedna naprawa zęba, 2 wymiany plomb przed aparatem bo się rozszczelniły
- 90+80 pantomogram + zdjęcie celafometrzyczne
- 200 konsultacja u ortodonty
- 350 konsultacja, która zamieniła się w diagnostykę u
@olaf_wolominski: już nie mam żadnej.
Musiałam pilnie, bo miałam migreny nie do wytrzymania. Pod koniec dochodziło do 3 miesięcznie trwających po 2 dni i kończących się wymiotowaniem. Urlopów na żądanie mi brakowało :)

Na NFZ jest droga: rodzinny => skierowanie do szpitala => zapis na konsultacje => 1,5 miesiąca czekania => konsultacje i kwalifikacja do do zabiegu => miesiąc czekania i trzeba termin dobrać tak aby nie było upałów ani nie
@ScrewYouGuysImGoingHome: mi ortodontka powiedziała, że kortykotomia ułatwi i przyspieszy ustawianie zębów.

A samoligaturujący bo niby mniej boli, rzadziej wizyty kontrolne, lubię herbaty, buraki i jagody więc nie będę mieć problemów z barwieniem gumek.
Ogólnie najbardziej to oszczędność czasowa oraz liczenie na mniejszy ból. Szkoda, że rodzice mi za dzieciaka nie zrobili jakiegokolwiek aparatu. Teraz jednak jak człowiek jest dorosły i musi się skupić na robocie to nie ma przestrzeni na zawalanie
@ScrewYouGuysImGoingHome: ja jestem na tyle zakompleksiona, że mi nawet wstyd mając 25 lvl aparat zakładać, więc nawet dorzucam te 2k za kosmetyczną bo może trochę mniej będzie widać :(

Dziwnie, że nie kazali Ci wyrywać jeszcze przed założeniem. W końcu na pantonogramie pewnie było ją widać(?). U mnie ósemki się nawet nie mieściły i rosły poziomo napierając na zęby i je jeszcze bardziej stłaczając. (,)
W sumie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@greenteapot: możesz spróbować się dogadać aby kosmetyczne zamki dać tylko na górny łuk, albo w ogóle na część zębów (np. od czwórki do czwórki). Niektórzy ludzie tak robią, może uda się zmniejszyć koszty.
Napisałaś też, że nie chcesz ligatur ze względu na możliwe odbarwienie gumek, w takim razie polecam doczytać albo dopytać, bo te zamki kosmetyczne też podobno się potrafią odbarwić. I weź się potem bujaj rok czy dłużej z takimi
@proximacentauri: mi obydwie babki mówiły, że kosmetyczne w samoligaturującym Damon się nie odbarwiają, w tych gumkowych kosmetyczne już tak.
Jeszcze popatrzę co ludzie piszą, dzięki za ostrzeżenie.
Co do samego koszta to w tym gabinecie co chcę robić to jeden łuk metalowego samoligaterującego jest tańszy o 1k.
W moim finansowym rachunku sumienia doszłam do tego, że jestem w stanie dopłacić te 2k za lepsze samopoczucie wyglądu przez minimum dwa lata (stara