Wpis z mikrobloga

hej, gdzie w polsce / za granica najlepiej zrobic kompleksowa diagnoze w kierunku boreliozy u 3latka? Chodzi mi o wszystkie mozliwe badania, zeby stwierdzic z jak najwiekszym prawdopodobienstwem, czy dzieciak ma borelioze czy nie

#borelioza #medycyna #pediatria
  • 18
@kszoks: zrobić na pewno LTT i EliSpot. Jak nie daj boże coś wyjdzie to szukać lekarza ILADS. Nie ma żartów, rumień u dzieci pojawia się jeszcze rzadziej niż u dorosłych, a u nas w Europie niestety dominuje neurologiczna borelioza. Choroba nieleczona robi z młodych ludzi kaleków, patrz olimpijka Kozakowska
@crazy15 Najpierw trzeba mieć pewne podstawy by zrozumieć jak te testy działają- parametry takie jak czułość, specyficzność... Ale widać Ciebie taka wiedza nie dotknęła- za to słynny szamanizm z pewnego miasta południowej polski od boreliozy owszem.
@Wjolka: to ty jesteś "szamanką", zakłamujesz rzeczywistość odrzucając postęp, głosisz szkodliwe opinie, nie różnisz się niczym od inkwizytora. Jeżeli jesteś medykiem to doskonale wiesz, że stałe edukowanie się jest twoim obowiązkiem, negując postęp ty będziesz w przyszłości nosić łatkę "szamana". Jesteś jedną z tych osób dla których przewlekła borelioza nie istnieje, historia zweryfikuje podobne tobie osoby nazywając was owymi zacofanymi "szamanami".
@crazy15 xD na sesję psychologiczne dla ofiar boreliozy do wspomnianego centrum też uczęszczasz? Czy na tym Cie na kasę nie kroją?

Boreliozę się leczy, i współczesna nauka tego nie neguje.
@Wjolka: I ciebie to bawi tak? Wprowadzanie być może ciężko chorego człowieka w błąd, robiąc to jeszcze z premedytacją. Dlaczego nie napiszesz, że Test ELISA ma tylko 50% skuteczność i robienie go przy prawdopodobnie przewlekłym zakażeniu nic nie wykaże, pomimo tego, że człowiek jest ciężko chory. Wiesz gdybyś robiła to nieświadomie to spoko, każdy ma prawo się pomylić, ale ty to robisz z premedytacją, bawi cię ludzkie cierpienie? Trzeba cię poprawiać,
@Wjolka: Użytkownik twierdzi, że ma prawdopodobnie stare zakażenie, co oznacza przewlekła chorobę, z dużym prawdopodobieństwem nie wykrywalną przez test ELiSA o czym doskonale wiesz, a ty mając taką wiedzę wprowadzasz go świadomie w błąd, dla mnie to jawny kryminał. Ale nie martw się są i na tym portalu świadomi ludzie, którzy zawsze pomogą celną radą.
co oznacza przewlekła chorobę


@crazy15: @Wjolka: w moim przypadku (a wlasciwie dziecka) chcemy zrobic kompletna diagnostyke bo w szpitalu miala zrobiony test ELISA i nie wiem, czy w takim wypadku jest sens robic cos wiecej? Dzieciak ma problem z serduchem i lekarze nie wiedza jaka to przyczyna, a problem staje sie coraz bardziej powazny dlatego staramy sie na wlasna reke 'pomoc' to zdiagnozowac chociaz lekarze nie widza potrzeby... nawet nie
@kszoks Wiem, czytalam Twój post o stymulatorze. Możesz słuchać lekarzy opierających się na wytycznych, a możesz wykopków.

Swoją drogą poczytaj jaki biznes kręci się na ludziach z niejasnymi objawami, które wrzucono do worka jako borelioza (bo zaawansowand testy czesto są nieswoiste - dają pozytywny wynik w wielu chorobach). Akurat wspomniany przykład diagnosty jest znany w środowisku lekarskim.
@Wjolka: Tak jak mowisz, ja niestety kompletnie nie znam sie na medycynie i jedyne co wiem, to jest mnostwo niejasnosci wokol boreliozy, dlatego staram sie zrobic cokolwiek, zeby pomoc lekarzom. Podejrzewam, ze jesli mojemu dzieciakowi zrobiliby rozszerzone testy to innym dzieciakom na oddziale musieliby rowniez je zrobic a to kosztuje $$$. Sam juz nie wiem

Lekarze nie sa w stanie stwierdzic co jest przyczyna, wiec kilka tysiecy mnie nie zbawi, jesli
@kszoks: Mam ujemnego ELISA, a po szczepiące VLA 15 robionej w październiku wyskoczył mi rumień co, jak powiedziała Pani Doktor prowadząca eksperyment oznacza aktywne zakażenie krętkiem, a według szpitala zakaźnego w Warszawie jestem wyleczony, normalnie kabaret, leczę się od stycznia metodą ILADS, więc wyleczenie paroletniego zakażenia (w moim przypadku od 2018), miesiącem przyjmowania jednego antybiotyku jest awykonalne . Musisz pamiętać o tym że lekarze z NFZ nie uznają przewlekłej boreliozy, pomimo
Ale uczciwie dodam też, że jeżeli dziecko ma tylko problemy z sercem bez innych niepokojących objawów to raczej nie jest borelioza, bo choroba zazwyczaj jak zaczyna dokuczać to daje kilka objawów na raz od różnych układów, narządów.
@kszoks Naturalnie. I zawsze znajdą się hieny które wykorzystają Twoja desperację. Zaczną od nawijania makaronu na uszy.

Lekarze postępują zgodnie z wytycznymi. Wytyczne są jasne, publiczne. Tak samo jak badania naukowe na temat metod diagnostyki. Nie jest to kwestia pieniędzy. Zrobili to , co zrobić należało.
A o przewlekłym stadium boreliozy przeczytasz w każdej książce.