Wpis z mikrobloga

czesc, byl ktos moze ostatnio w #wietnam a konkretnie w hanoi? Przylecialem na kilka dni i musze przyznac, ze mam bardzo zle doswiadczenie. Bylem tutaj przed covidem i wtedy mi się podobało na tyle, że teraz wróciłem. Dodam jeszcze, że mieszkam na codzień w Bangkoku, więc uznaje, że jako takie doświadczenie w Azji mam :)

Zaczne od tego co mi się podoba (będę porównywał do BKK)
-Po francuska zabudowa jest bardzo ładna, można się poczuć jak w europie
-Pogoda jest w sam raz, ciepło ale się nie poce
-Siedzenie na zewnatrz i kawiarnie
-jedzenie okay
-jak ide to raczej nikt nie zaczepia, w bkk w turystycznych miejscach bardziej mecza
-miasto dobre do zwiedzania na pieszo
-motocyke nie maja glosnych tlumikow
-wietnamki spoko
-krafciki sa bardzo tanie
-ludzie nie jezdza pod prad na wielo pasmowych drogach i zdaja sie w miare przestrzegać przepisów

Teraz minusy
-mniej wiecej w polowie lokali próbują mnie oszukać, podając zawyzone ceny
-ludzie sa #!$%@? i agresywni xD W bkk kazdy sie usmiecha, nawet jak cie oszukują to z uśmiechem xD babka dzisiaj pomylila moje zamowienie i jak go nie chcialem to nakrzyczala i sobie poszla xD
-obsluga w lokalach ponizej jakiegokolwiek poziomu
-drogo w porownaniu do bangkoku (zupa w tajlandii 50b, tutaj 70-100), mowie o street foodzie
-hotele tez drogie
-grab food #!$%@? moje zamowienie xD
-grab probowac naciagnac mnie na cancel fee
-grab z lotniska kazal zaplacic sobie za parking lotniskowy 50k dongow
-trafilem na scammerski hotel gdzie dali mi maly pokoj bez okien i bez sniadania, pomimo, ze mial byc z balkonem i sniadaniem(tutaj sie klocilem i oddali kase, ale #!$%@? i zmarnowana godzina pozostalo)
-ludzie nie mysla w ogole, wchodza i wjezdzaja mi pod nogi
-brak 711, circle k nie ma polowy asortymentu co 711
-ha long bay dupy nie urwalo po miesiacu w krabi, wyglada tak samo
  • 5
@marcel1337: jeszcze dodam, ze dodalem sie z ciekawosci do kilku grup dla expatow w hanoi, bo w tajlandii dobre info jest na takich grupach i duzo aktywnych ludzi, tutaj 20k czlonkow i sa reklamy mieszkan i zoofilia xD
Tak jest, ktos postowal filmiki azjatek ruchajacych sie ze zwierzetami
ludzie sa #!$%@? i agresywni xD


@marcel1337: Większość Wietnamek, które poznałem w Sajgonie mówiła mi, że ludzie z Hanoi są #!$%@?, więc by się zgadzało :) W Sajgonie mają nawet osiedle (Vinhomes), na którym ludzie z Hanoi się najczęściej osiedlają. Mieszkałem na nim 3 tygodnie i faktycznie ludzie są tam inni niż w reszcie Sajgonu.
@systemluster: dzisiaj sobie szedlem ulica i nagle koles, stwierdzil ze wyprowadzi swoj skuter z parkingu(chodnika), prosto pod moje nogi, co skutkowalo tym, ze sie poprostu w niego #!$%@?. Pytam go "are you fucking retarded?" ale niestety nie zrozumial albo udawal ze nie i poprostu odjechal xD
@marcel1337: Wiem ze stary wpis ale ja np siedzę teraz w Ho Chi Minh i żadnego z podanych minusów tutaj nie zaobserwowałem , no może poza #!$%@? się skuterów w ludzi na chodniku xd także nast razem polecam rozważyć Sajgon bo imo jest tutaj bardzo spoko