Wpis z mikrobloga

"Mamy realnie najpoważniejszy kryzys od dekad" - Paweł Borys, prezes PFR po spotkaniu organizowanym przez Bank Światowy i MFW. Czyli nie jakieś leszcze. Link: https://twitter.com/PawelBorys_/status/1581246754091323392 , całość przekleję w komentarzu. Jest nawet odpowiedź Jastrzębia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No, to w końcu narracja o "przejściowej inflacji", "stagnacji" i "recesji" zaczyna przeradzać się w to co naprawdę nadchodzi i dla wielu osób było jasne rok temu - KRYZYS moi drodzy, kryzys idzie. Jakieś dwa lata ciężkiej światowej #!$%@? i protekcjonizmu gdzie okaże się, że w ciężkich czasach każdy gra dla siebie.

#gielda
  • 14
Dwa dni spotkań i rozmów nt. perspektyw dla gospodarki światowej z podczas tegorocznego @WorldBank #imf #g20 Meeting. Uczestniczę w nich od kilkunastu lat i nastroje w tym roku tak fatalne jak podczas kryzysów w 2009 i 2012. Kilka wniosków

W 2023 nastąpi globalne spowolnienie gospodarcze do ok 2,5% z recesją w Niemczech i Włoszech. Większość krajów poniżej potencjalnego wzrostu co oznacza wzrost bezrobocia i napięcia w finansach publicznych. Dylemat polityki gosp. to
Ten kto utrzyma kapitał będzie mógł czekać na promocje na rynkach - lub wystartować biznes bo kryzysy jak walec niszczą też zdrowe firmy. Reszta (w tym ci którym tylko wydaje się że mają stabilną pracę np. kodując jakieś gównousługi) będzie musiała przeżreć oszczędności aby utrzymać standard życia lub... głosować na tych którzy zapewnią państwową kroplówkę aby przeżyć.

Moim zdaniem ten kryzys zakończy się odpaleniem ostatniego już QE. Dlaczego ostatniego? Waluty zostaną zezłomowane
@monyprintergobrrrr dajcie to na główną, aby wszyscy zrozumieli czym jest kryzys. To nie jest: o ludzie, najwyżej na wakacje zamiast na Karaiby polecę do Grecji i zamiast palić gazem będę grzał prądem. To tak nie działa. Kryzys to zwijająca się gospodarka, bezrobocie i ludzie zaczynają się martwić o podstawowe dobra jak: żeby cieplo w domu, żeby było co zjeść a nie jakiego iPhona sobie kupię
@monyprintergobrrrr: nie wiem kto jest etatowy, a kto nie ale widzę co się dzieje. Sianie paniki i strachu wśród retailu osiąga niewyobrażalny poziom. Myślisz, że będziesz wiedział kiedy czas na zakupy? Będziesz się bał złamanego centa zainwestować z takim podejściem. Może jestem starej daty ale ja kupuje strach, sprzedaję euforię.
@NoKappaSoldier73: No ja już też rozpocząłem zakupy ale z tym”niewyobrażalnym poziomem” strachu i paniki to zdrowo popłynąłeś. Na rynkach cały czas bardzo duży procent siedzi w longach. Na realnym rynku nawet głupie iPhone’y nadal sprzedają się wyśmienicie. Gdzie ten strach? Na Wykopie? To PIERWSZY artykuł w mediach głównego nurtu który mówi o kryzysie na który natrafiłem. Do paniki jeszcze daleka droga.
Sianie paniki i strachu wśród retailu osiąga niewyobrażalny poziom. Myślisz, że będziesz wiedział kiedy czas na zakupy?


@NoKappaSoldier73: Strach, strachem, jednak jeśli obecny czas miałby się okazać już teraz dobrym czasem na zakupy, to musiałoby oznaczać, że obecna bessa będzie stosunkowo płytka i krótka w porównaniu z innymi rynkami niedźwiedzia.
a pierwsze od wieeeelu lat wyrazy bezsilności na spotkaniu literalnie najbardziej wpływowej ekipy od polityki monetarnej.


@monyprintergobrrrr: bezsilności XD Oni od zawsze byli bezsilni, jedyne co robili to drukowali miliardy pustego pieniądza i modlili się o to, aby inflacja nie wybiła, niestety tym razem wybiła. Równie dobrze można by usadowić małpę zamiast nich i kazać jej drukować miliardy za każdym razem kiedy tylko gospodarka zwalnia.

pojawi się nowy super pomysł -
@DJ007: Dokładnie. Wszystko wskazuje, że dołek jeszcze przed nami. Średni czas trwania rynku niedźwiedzia(USA) to rok i cztery miesiące, obecnie jesteśmy w miesiącu 10 bessy dla amerykańskiego rynku. Dodatkowo VIX. Żaden dołek bessy w historii nie wypadł z VIX poniżej 45.