Wpis z mikrobloga

Dostałem już drugi raz sms-a od Orange z podziękowaniem za korzystanie z ich usług i że czeka na mnie rabat za e-fakturę jeśli nadal będę z tego korzystać. Problem w tym, ze nie korzystam z ich usług od dobrych 8 lat... a obecnie numer mam w Play.

Jakim wiec cudem coś takiego mi przychodzi? Dzwoniłem po pierwszym sms-ie na infolinie Orange i babka mówiła ze nic takiego nie widzi u siebie, że może jakiś błąd, wiec go zignorowałem. Ale przyszedł drugi raz, prawie po równo 60 dniach, do tego o prawie tej samej godzinie. Dodatkowo zero linków, numerów, więc nie wygląda mi to na oszustwo. Ktoś się spotkał z czymś takim? Jest możliwość ze ktoś zarejestrował ten sam numer, ale w Orange? Albo, że uruchomili mi jakąś usługę pomimo upewnienia się na infolinii ze nic takiego nie miało miejsca?

PS: Na komórce nie jestem w stanie zobaczyć ich numeru. Widnieje tylko napis ORANGE, dopiero na komputerze poprzez aplikację Microsoftu widzę ich numer: 674 643 - po wpisaniu w google tej frazy: "672643" orange — wyskakuje mi Orange z Nowej Zelandii.

#orange #scam #oszustwo
qiuas12345 - Dostałem już drugi raz sms-a od Orange z podziękowaniem za korzystanie z...

źródło: comment_1665907970KuUm0xNkzJT9sFNB6iOFeN.jpg

Pobierz
  • 5
@qiuas12345: musisz dzwonić i dzwonić aż trafisz na osobę której się chce pomóc. Niestety na infolini lecą w kulki notorycznie i stosują spychologię. Ostatnio załatwiałem sprawę siesłusznie pobranej opłaty to chyba za 3 razem dopiero załatwili. Za pierwszym przyjeli reklamację po czy zero odpowiedzi po miesiącu dzwonię i mi mówią że nic nie ma w systemie nic nie zgałaszałem. Jak zgłaszam problemy z sygnałem to tylko potrafią powiedeć że napewno specyfika
@rwrcrw: Jeśli na infolinii zlewają, to może warto do ich salonu się wybrać? Czy tam też mnie oleją? Nawet nie wiem, co mam ze sobą do nich zabrać skoro ja tam żadnej usługi nie mam. Mam im podać numer i czekać aż to załatwią?

Edit: Babka z infolinii z która gadałem to w sumie mnie nie olała, ale sprawdziła wszystko. Pytała kto zakładał, kiedy i szukała u siebie moich danych. Znalazła,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qiuas12345:

poprzez aplikację Microsoftu widzę ich numer: 674 643

Ten numer to odpowiedniki umieszczenia liter na starych telefonach z klawiatura numeryczna.

6 - mno
7 - pqrs
2 - abyć
6 - mno
4 - ghi
3 - def

Czemu aplikacja tak wyświetla zamiast nazwy? Nie mam pojęcia, natomiast wiem, że w części apek od smsów można w ten sposób zablokować smsy