Wpis z mikrobloga

@wycz No fakt. Większość się pozbyłem ale są miejsca gdzie nie da się jej pozbyć bez piaskowania. Nawet sprayem rstop trudni sięgnąć #!$%@?łem rstopu. Dałem grunt epoksydowy. Na to baranek. Ciekawe ile będzie trzymać myślę że do końca mojego użytkowania tego auta xd
@Simfecstio: W przypadku japońców przy tym ile w PL sypią soli na drogach, to zabezpieczenie podwozia przed korozją powinno być obowiązkowe nawet po wyjeździe z salonu.
Nie pamiętam nazwy kanału na YT, ale jakiś warsztat specjalizujący się w takim zabezpieczaniu aut pokazywał stan bodajże 3 letniej RAV4 i tam już były ogniska rudej (°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: Jak chcesz auto zachować na dłużej, ma tendencję do problemów z rdzą podwozia i nie sypie się mechanicznie to warto.
Robiłem tak kiedyś w starej Hondzie i doskonale na tym wyszedłem - przez kilka lat nic się nie pogorszyło, jeździłem bez martwienia się że podwozie zgnije, a do tego łatwo sprzedałem bo jak na Hondę, podwozie było niezłe :D Tylko u mnie było z czyszczeniem rdzy z podwozia, uzupełnienia blacharskie
@Xune u mnie rdza taka lekka. Nalot. Niektóre miejsca to z rdzy były jakieś purchle xd zdecydowana większość uzupełniłem. Progi praktycznie idealne. No ale wyczyszczenie rdzy do 0 jest niemożliwe bez piaskowania. Cały dzień szlifowałem rdze. I wiele miejsc jest bez dostępu niestety. Ale jej warstwa na tyle mała że rstop powinien to związać i przykleić się do blachy xd zobaczymy. Jak gdzieś ta guma będzie odpadać to poprawię i tyle.