Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej.

Pracuje jako marynarz ale niestety raczej w tym roku nie uda mi się dobić do 183dni aby być zwolnionym z podatku.
Słyszałem coś kiedyś, że można też podpiąć kursy które się robiło, a tak się składa, że w tym roku miałem kurs na drugiego mechanika 3 miesiące (90dni) no i z tym kursem bym uzbierał te wymagane pół roku. Teraz pytanie czy takie coś funkcjonuje i by ktoś mógł się o tym wypowiedzieć obeznany w temacie.

#marynarz #podatki #morze

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63496fb1eea6ff5ffb4117bb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 18
  • Odpowiedz
Fajnie, to czemu ja dostaje od lat zwolenienie?


@bartek555: a podasz artykuł na podstawie którego jesteś zwolniony. Na pewno dostałeś decyzję. Składasz PIT każdego roku?
  • Odpowiedz
@magnuss: Skladam pit kazdego roku od wielu lat, bo zarabiam tez w polsce i uwzgledniam wszystkie dochody. z decyzji:

Podstawa prawna i przepisy mające zastosowanie w sprawie
 art.207,art.22§2a,art.123§2,art.220,art.222,art.223§1i2pkt1ustawyzdnia29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.),
 art.3ust1i1a,art.4a,art.27ust.9i9a,art.27g,art.44ust.1apkt1,ust.3a,3ei7, art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r., poz. 1426, z późn. zm.),
 art.3ust1pkta,art.15ust.1iart.23ust.5lita) Konwencjizdnia13lutego2002r. między Rzecząpospolitą Polską, a Królestwem Niderlandów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu (Dz. U. z 2003 r. Nr 216
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartek555: to wciąż jest abolicja która dotyczy każdego a nie tylko marynarzy. Niestety większość marynarzy nie jest w stanie sprostać kryteriom abolicji nie tylko z uwagi na rezydencje podatkową. Dlatego zwolnień dla marynarzy w Polsce po prostu niema. Rozwiązaniem wszystkich tych firm co biorą kasę za niby ogarnięcie podatków w Polsce jest nie odzywać się do urzędów skarbowych. W zdecydowanej większości marynarzy powinien być odprowadzony podatek od dochodów tytułu innej
  • Odpowiedz
@magnuss: przepisy o abolicji mowia jasno, ze wszystko zarobione poza terytorium ladowym, wiec zalogi statkow, platform, samolotow maja nieograniczona ulge, pozostali maja ograniczona do jakis groszy. Nie wiem po co sie sprzeczasz, skoro ci mowie, ze ja i moi koledzy regularnie dostajemy abolicje. Easyocean co roku sklada za mnie wniosek i co roku dostsje decyzje z us. Przekleilem ci podstawy z decyzji us, ktora dostalem. Nie wiem co ty wymyslasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartek555: no niestety rezydencja podatkowa ma tu znaczenie . od sierpnia 2021 roku ulga jest limitowana i wg ustalen:
Ulgę abolicyjną można stosować wyłącznie do dochodów osiąganych z następujących źródeł: ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy, o których mowa w art. 12 ust. 1 ustawy PIT, z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 13 ustawy PIT, z pozarolniczej działalności gospodarczej, o której mowa w art. 14 ustawy PIT, z praw majątkowych w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów, z wykonywanej poza terytorium Polski działalności artystycznej, literackiej, naukowej, oświatowej i publicystycznej, z wyjątkiem dochodów (przychodów) uzyskanych z tytułu korzystania z tych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartek555: o ile dochody są uzyskiwane poza terytorium lądowym państw, jeżeli działasz na platformie to ok. Dla reszty to niema znaczenia. Nie będę się z tobą spierał, jeżeli twój us to inaczej interpretuje to już na twój plus. W innych urzędach jest zupełnie inaczej. Nie wspominam już że każdy podatnik ma swoją sytuację, ty uzyskujesz dodatkowy przychód na lądzie, inni mają inną sytuację. Pozdrawiam serdecznie
  • Odpowiedz
@magnuss: Jak nie uzyskujesz to tymbardziej dostaniesz. Jesli pracujesz na statku, tak jak ja, to pracujesz poza terytorium ladowym. Jesli us intepretuje inaczej to trzeba sie z nim #!$%@?, bo nsa wydala ju kilka wyrokow i interpretacji w tym zakresie i zawsze trzymala strone marynarza.

Polecam mniej romowicza, bo narobisz sobie szkody. Pozdro byku
  • Odpowiedz