Wpis z mikrobloga

Panowie, krutka piłka.

Grałem w F1 i 2, grałem w New Vegas tyle razy, że następna kolej za kilka lat najwcześniej. Lubię klasykę, ale nie jestem ortodoksem, i jakkolwiek do 3 nie zamierzam wracać, tak dawno temu grałem i się dobrze bawiłem.

Pytanie - opyla się odpalać Fallout 4? Jak mówiłem, wiadomo że 2 czy NV najlepsza, ale już tak ograłem że chcąc wrócić do uniwersum i czegoś w miarę nowego, chciałbym spróbować czwóreczki żeby nie odgrzewać kotleta. O ile mi wiadomo, wszystko później już szrot totalny, nie wiem jak ze wspomnianą czwórką.

#fallout #fallout4
  • 7
@thvrinvs: Fajna gra do eksploracji i rozwijania postaci/broni, casualowo można pograć i jest fajnie. Natomiast jeśli spodziewasz się prawdziwego rpga, to odpada. Fabuła standardowo to raczej pretekst do zwiedzania świata, ale świat, wszystkie miejscówki i terminale/holotaśmy są świetne. Bardzo polecam dodatek Far Harbor, bo daje namiastkę prawdziwych wyborów i jest dużo lepsze od podstawki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie za klimat świata duży plusik, ale właśnie ortodoksów
@thvrinvs: Moim zdaniem nie - ma wkurzające mechaniki, ani to dobry shooter ani dobry RPG, wymagane są idiotyczne i zbyt częste interwencje przy obronie baz, fabuła jest kiepska. Nie znaczy to, że nie można się przy F4 dobrze bawić to trochę hack n slash pozbawiony głębi Fallouta. ... ale i tak lepszy niż F76
@thvrinvs: Ja zacząłem przygodę od New Vegas, a potem zagrałem w Fallout 4. Jak dla mnie gra jest fenomenalna. Oczywiście grając pewnymi buildami gra robi się zbyt prosta (podobno szczęście jest bardzo op w tej części).
Poza tym samo budowanie wiosek i dbanie o ich rozwój itd. bywa nużące w dalszej części gry, ale na pierwszy raz jak się zabierasz to jest super. Polecam jednak mody, które pozwalają Ci np. łączyć
@thvrinvs generalnie to są to całkiem ok gry choć bardzo kiepskie fallouty

Jak chcesz czegoś podobnego do klasyki to dla mnie ostatnio jednym z fajniejszych odkryć było Encased, gorąco polecam
https://m.youtube.com/watch?v=Ou6MElt_sig

Wastelandy są też spoko, choć mechanikę walki dość łatwo zepsuć niektórymi buildami.

Nie grałem jeszcze ale na liście mam do zobaczenia też te, bo widziałem gdzieś na liście:

Broken roads
https://steampeek.hu/?appid=38410

Beautiful desolation (bez walki praktycznie z tego co widziałem więc
@mojemacki: dla mnie F3 ma najlepszy początek, NV fabułę, ale najgorszą mapę, za to F4 ma najlepszą mapę, modyfikacje broni, muzykę, niestety kosztem fabuły.
Tak czy inaczej najwięcej spędziłem i ciągle spędzam grając w F4.
Głównym powodem są modyfikacje, bez których możliwe że przestałbym grać.