Wpis z mikrobloga

A też napisze pierwsze wrażenia po otrzymaniu i zabawie ze #steamdeck. Udało się go dostać przed weekendem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osobiście jestem zachwycony - jakość wykonania samego decka na wysokim poziomie, wszystko działa jak trza. Jak kolega @L3gion zauważył - szkoda, że ładowarka nie ma odpinanego kabla USB-C.
Wygoda korzystania z konsoli jest mega, na pewno wielkie łapy mi w tym pomagają xd. Jedyne do czego się przyczepię, to na początku jak chciałem się np. podrapać po nosie, to konsola srogo przeważała jak trzymałem jedną ręką, wtedy czuć ten ciężar.
Instalacja i granie w gry bardzo po "konsolowemu". Wybierz, ściągnij, odpal. Jedyne co trzeba czasem zrobić to po pecetowemu dostosować sobie ustawienia żeby chodziło tak płynnie jak chcesz (np. w przypadku SuperMeatBoy wymusiłem najniższe TDP, a w samej grze nic się nie zmieniło, ale to indyk 2010 XD, ale już w Death Stranding zmieniłem kilka rzeczy, żeby mieć stabilne 45 FPS. Kolejną pokonfiguruję Terrarię i na pewno chciałbym sprawdzić Ori, . Ciekaw jestem kiedy trafię na grę ze Steama, która mi nie odpali po instalacji. Póki co stare, dobre Blade Of Darkness działa bezproblemowo, jedyny problem mam z Falloutem 1 (po kliknięciu "Instaluj" nic się nie dzieje), ale myślę, że to kwestia poczytania na Reddicie czy innych miejscach.
Ogólnie cały interfejs jest całkiem dobrze przemyślany, ale po dłuższym czasie zobaczę jak się z nim polubię. Miałem kilka mindfucków, chociażby to, żeby zmienić TDP na suwaku, trzeba na niego kliknąć "A" i dopiero wtedy możesz zmieniać, inaczej po prostu przechodzisz na opcję poniżej.
Kolejnym krokiem jest instalacja GOGa, Epic Games i emulacja różnych platform, a na pewno Nintendo, żeby przygotować grunt pod więcej gier ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale z obecną społecznością na Wykopie czy Reddicie to nie będzie żaden problem.
No i trzeba zacząć polować na dysk 512, bo microSD szybko zawaliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
---
Byłem rozdarty miedzy Nintendo Switchem, a Steam Deckiem. Wiem, że wybrałem dobrze, praise lord Gaben.
Bardzo polecam!

Wołam @miodnik bo chciałeś wiedzieć więcej. Po jakimś czasie znowu napiszę jakieś przemyślenia.

#steamdeck #handheld
Pobierz
źródło: comment_1665788189Q9dwby5ZdrMn1vobDYE3lf.jpg
  • 19
@miodnik: Jeżeli chodzi o zdjęcia i jakieś screenshoty to się zrobi w wolnej chwili ( ͡° ͜ʖ ͡°).
A co do pokemonów to mogę spróbować, chociaż w to nigdy nie grałem, są wątki o tym: https://www.reddit.com/r/yuzu/comments/xfylh6/steam_deck_getting_below_20fps_average_on_pok%C3%A9mon/
Niby jak się postarasz to trzyma 30FPS, ale to nadal emulacja i nadal nintendo xd.
Ale znajomy który ma już chyba z miesiąc czy dwa Decka, to sprzedaje swojego Switcha xD.
Pobierz
źródło: comment_1665789827ZGfcHxrxvKBPT60xHUbFMH.jpg
@szary-obywatel: Potwierdzam, pozbyłem się Switcha tuż po złożeniu zamówienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiałbym wydać z tysiaka jak nie dwa aby na innej platformie kupić ponownie gry które już posiadam na Steam / GOG. Do tego w domu mogę odpalić streaming z peceta i mieć np Cyberpunk z raytracingiem leżąc w łóżku ( )
@szary-obywatel +1. Ja złożyłem zamówienie wczoraj i czekam z wujem w łapie. Mam nadzieję, że przyjdzie bliżej tygodnia niż dwóch. Wystarczyło kilka chwil z SD w ręce żeby się zakochać xD Docelowo wziąłem go jako konsolkę do ogrania kupki wstydu plus klasyków bo AAA cisnę na series x ale z tego co widziałem to będę wykorzystywać też jako kompa do basicowych działań typu przeglądanie neta czy prosta praca zdalna.
@SpoconyBambik: zależy jak im teraz idzie z zamówieniami. Oby tylko tydzień! Ja w zeszły czwartek opłaciłem, w piątek był oznaczony jako wysłany na Steamie.
Ja w sumie myślałem nad zmianą konsoli na XSX albo PS5 i dokupieniu Switcha, ale w sumie wolę się rozwalić w łóżku czy w jakiejkolwiek pozycji i grać w gry AAA gdziekolwiek mogę xd. Jeszcze zobaczymy co przyniesie przyszłość, bo takiego RDR2 mogę przejść na Decku, ale