Wpis z mikrobloga

Zamierzam kupić w tym roku folię termoizolacyjną na okna i nałożyć ją sama.
Jakieś rady? Niestety filmików na YT nie znalazłam, piszą jedynie że nie nakleja się ją na szybę tylko na ramę oraz poprawia suszarką.
Folie różnią się parametrami, zależy mi żeby była przeźroczysta. Ktoś z Was to robił?

#okna #remontujzwykopem #pytanie
  • 37
  • Odpowiedz
@arinkao: fachowcy przy montażu okien, ale one były kolorowe i takie jakby "papierowe", trochę jak taśma malarska. I miała oznaczenia, którą stroną gdzie, bo z obu stron ramy było to oklejane
  • Odpowiedz
@arinkao: czyli tworzysz dodatkową membranę na oknie, która w starych systemach dwuszybowych zastąpi trzecią szybę.

Można próbować, bo patent ciekawy.

Nie masz rolet zewnętrznych? Są bardzo dobre do zatrzymywania ciepła w domu
  • Odpowiedz
Znajdź proszę specyfikację przepuszczalności cieplnej tej taśmy- nigdzie jej nie ma prawda? Doświadczenie zawodowe i wiedza o tworzywach sztucznych każe mi niestety wskazać że to jest po prostu scam tesy i gówno daje.
  • Odpowiedz
@Kraciach: To wiedza teoretyczna czy praktyczna?

@moll: Tak, dokładnie, producenci piszą że dodatkowo sprawia że nie tworzy się para wodna.
Nie mam rolet zewnętrznych i nie będę mieć, wynajmuję, mam dużo wielkich okien, niektóre są stare i nieocieplony dom, także ten...Trzeba coś myśleć.
  • Odpowiedz
@arinkao: Praktyczna, jeżeli nie tworzy się para wodna to jest to zwykła folia akrylowa z dodatkiem anti fog, nic poza tym. Jedyna działająca izotermiczna posiada 3 warstwy PET/ALU/PET i jest wykonywana w 3 miejscach na świecie i występuje w 3 kolorach (w tym jeden biały do zadruku).
  • Odpowiedz
@arinkao: kraciach nie rozumie fizyki, dodatkowa wartwa foli i powietrza zmienia wszystko, sprawia ze okna nie beda zawilgocone, a temperatura od strony miekszkania kilka stopni wyzej, manipuluje parametrami ktore opacznie rozumie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolotego: nie zgodzę się z tym, teoretycznie tak to może wyglądać ale nie bez powodu kurtki posiadają wypełnienie a nie są napompowanymi balonami z tworzyw sztucznych. Trzeba by to przebadać ale skuteczność będzie znikoma o ile w ogóle zauważalna. Nie bez powodu producent nie podaje specyfikacji.
  • Odpowiedz