Wpis z mikrobloga

@Karakatamakatula: nie mam linków, to jest moja własna refleksja na podstawie tego co przeczytałem na telegramie, grupach tematycznych na vkontatie i tego co mówią moi znajomi z tamtych stron.
Generalnie polecam kanały tematyczne na telegramie, to świetne źródło niezmanipulowanej wiedzy o nastrojach w Rosji.

Taka refleksja dodatkowa - jeśli Ukraina wygra tę wojne i do tego czasu ani jeden żołnierz białoruski nie przekroczy ukraińskiej granicy, to ja bym na miejscu możnych
  • Odpowiedz
Taka refleksja dodatkowa - jeśli Ukraina wygra tę wojne i do tego czasu ani jeden żołnierz białoruski nie przekroczy ukraińskiej granicy, to ja bym na miejscu możnych tego świata pozwolił dożyć Łukaszence swoich dni w spokoju na stołku dyktatora. Jakim ujem by nie był i jakie by nie były jego motywacje, sypie piachem w tryby kremlowskiej machiny wojennej.


@thorgoth: Lukaszenko napędza rosyjską machinę wojenną: oddał jej wszystko, co chciała wziąć. Trzyma
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: no to mamy inne zdanie. Gdyby Łukaszenka robił to co mu ruscy nakazali to armia białoruska natarłaby 24 lutego z rejonu brześcia na południe, po lini granicy z Polską na Lwów, odcinając lub przynajmniej potężnie utrudniając funkcjonowanie jedynej arterii która utrzymuje Ukrainę przy życiu.
Ja bym go bardziej do kartoflanego Josipa Broz Tito porównał, przynajmniej na odcinku relacji z Moskwą.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Kreml już jakiś czas temu zastapił białoruską kadrę dowódczą rosyjskimi oficerami. Nie sądzę, żeby byli tak odrealnieni, żeby nie znać nastrojów w białoruskiej armii i społeczeństwie. Równie dobrze możliwe, że Moskwa obawia się buntu (a przecież służby wywiadowcze powinny ten temat badać), dlatego nie chce pełnoprawnego zaangażowania Białorusi. W sumie to, o czym na zachodzie się dyskutuje, to tylko jakaś interpretacja rzeczywistości bazująca na poszlakach.
  • Odpowiedz
@Mondez: "Nie no Wołodia ja bym Ci pomógł, oczywiście! Ja nawet chłopaków pod broń postawiłem, ale paliaki i litwini na granicy zamiast rzucać groźnie spojrzenia, zaczęli rzucać wyzwiskami! To niedpuszczalne! Chyba rozumiesz, że wojsko musi tutaj zostać by bronić narodu i ziemi białoruskiej?"
Łukaszenka, październik 2022
  • Odpowiedz
@Mondez: Oczywiście, a nieudana rewolucja w celu obalenia Łukaszenki i mocne wsparcie przez tzw. "polski" rząd to bzdury. Skoro wszyscy słyszeliśmy z ust np. premiera to wsparcie to niby dlaczego nie mieliby chcieć teraz ponownie zaprowadzić chaosu ?. Polskie włądze niestety są marionetkami anglosasów którym zależy na osłabieniu tak samo Rosji jak i Europy bo w ten sposób sami zyskują. Przenoszenie produkcji koncernów z Niemiec za ocean, osłabienie gospodarcze, a być
  • Odpowiedz
W sumie to, o czym na zachodzie się dyskutuje, to tylko jakaś interpretacja rzeczywistości bazująca na poszlakach.


@camelinthejungle: i tutaj całkowicie się zgadzam. Nie wiem na ile to zastąpienie kadry było faktyczne a na ile była to wrzutka 10% jakiś politruków typu nasz marszałek Rokossowski - po to aby trzymać ręce na pulsie.
Obstawiam to drugie, ponieważ kacapy mają ogromny deficyt kadry oficerskiej i podoficerskiej. Aby zastąpić 100% białoruskiej kadry, musieliby
  • Odpowiedz
@Mondez: paaaanieeee bo to czeba teraz skoszarować zmobilizowanych, trzeba im zapewnić wikt i opierunek, trzeba im dać jeść, więc czeba obierać ziemniaczki.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mondez: Łukaszenek od dawna manewruje tak żeby wojska na Ukraine nie wysłać. To jest slalom gigant bo z jednej strony jest Cichanouska i opozycja pro-zachodnia, a z drugiej kreml, gdzie są już na niego maksymalnie wqrwieni

@thorgoth: Łuki dobrze wie że jak wyśle wojsko na Ukrainę to nie będzie kto mu bronić dupy i pacyfikować protestów xd
  • Odpowiedz