Wpis z mikrobloga

A propo wykopu na głównej związanym z cenami prądu.
To co sprzedawcy #!$%@?ą, żeby ukryć podstawową taryfę G11 (bez opłat 'handlowych') to jest czyste #!$%@?ństwo.

Niedawno licznik przepisywałem w #energa. Poszedłem do salonu, żeby osobiście wybrać i przypilnować taryfy.

Pani mnie na każdym kroku zniechęcała do podpisania taryfy podstawowej.
Na starcie w ogóle udawała głupa, że nie wie o co chodzi.
Zaczęła mi coś tam liczyć na kartce, że się nie opłaca.
Tak mnie #!$%@?ła, że powiedziałem, ze nie chce z nią rozmawiać tylko niech da mi co chcę.
3 razy przeczytałem wszystko przed podpisaniem.

Ale co takie dziadki mają zrobić co nie ogarniają? A będą w sumie najbardziej poszkodowani?
Albo niektórzy, co w ogóle nie wiedzą, że od nowego roku dostaną ekstra +100zł miesiąc jakiejś opłaty handlowej. Nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak taryfa podstawowa?

#energa #tauron #energia #inflacja #prad #marketing
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@budyn: a weź spróbuj na stronie Enei znaleźć do kupienia tę taryfę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ja przepisywałem prąd po kupnie mieszkania to nawet nie wiedziałem, że istnieją jakieś inne taryfy dla zwykłego konsumenta. Powiedziałem, że chcę podstawową i wcisnęła mi jakąś pewną cenę z opłatą handlową o czym dowiedziałem się dopiero przy pierwszym rachunku. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Krupier: a ok, w Energa przy zmiennej ofercie jest opłata handlowa 10zl, przy stałej 30zl (msc). Przy stałej jest niższa kwota o jakieś 10groszy na tą chwilę, ale zastanawiam sie czy nie przejść na zmienna. Stala teraz to jakies 70groszy a od 2023 130groszy :0 (przy tych tarczach bedzie niby mniej, ale tarcza wiecznie trwac nie bedzie).