Wpis z mikrobloga

Troche takie moje poranne przemyslenia z dupy...

Wlasnie ogladam sobie TVN24BIS i rozmawiaja jak najlepiej ulokowac oszczednosci.

Najlepsza lokata na 3 miesiace przy 10000 wkladu daje nam uwaga... wait for it.... 93 zl.!!!11!!!!!!111!!!1!!1

Jakim trzeba byc #januszembiznesu zeby tak marnotrawic srodki... Ja rozumiem ryzyko itp. itd. Ale przy tej kwocie inwestycji, jeden srednio dobry strzal na wachaniu kursu BTC daje nam w jeden dzien 10x tyle co zamrozenie 10k na 3 miesiace. I jak tu ma byc dobrze...

#kryptowaluty
  • 14
Na lokatach mas pewny zysk

@Handy: hah pewny zysk? A co jeśli bank zbankrutuje? Przykro mi ale nie jest to pewny zysk jak każda inwestycja. Tak uwaga! Lokata to też inwestycja! Z gównianą stopą zwrotu (często poniżej inflacji) ale jednak :) ehhhh
@Handy: Bitcoin ma realną wartość, poniżej której już nigdy nie spadnie. Ta realna wartość to koszt jego wydobycia. Jest jak elektroniczny surowiec, ograniczony ilością. Tak jak wydobywasz bitcoina tak samo możesz wydobyć złoto i możesz powiedzieć, że nie ma ono żadnej wartości. Na początku ludzie też je wydobywali, gdy nie miało ono żadnego zastosowania. Jeżeli musiałeś poświęcić na wydobycie Bitcoina 50 zł, to poniżej tej ceny go nie sprzedasz, bo to