Wpis z mikrobloga

Mam pytanie.
Sytuacja na drodze - dojazd do drogi glownej z podporzadkowanej. Droga podporzadkowana zakonczona na wzniesieniu, zaraz za wzniesieniem przejscie dla pieszych. Auto 1 stoi jako pierwsze do dojazdu do glownej, auto 2 zaraz za nim ok. 1.5m na przejsciu dla pieszych. Auto 1 jako ze jest na wzniesieniu nie ogarnia i cofajac sie koliduje z autem 2. Rezultat - dwie rysy na ok 5 cm na zderzaku przednim auta 2. Moje pytanie - czy kierowca auta 2 ze wzgledu na to, ze stal na pasach + nie zachowal bezpiecznej odleglosci od auta 1, w przpadku wezwania policji, ponosi jakas odpowiedzialnosc? Czy winny tu jest wylacznie kierowca auta 1, dlatego ze nie ogarnal ruszania z gorki?
#auta #prawojazdy #pytanie #ruchdrogowy #przepisydrogowe #mechanikasamochodowa
  • 27
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@radziol88: pokaż konkretny przepis który mówi że możesz się cofnąć o tyle nie z kryteriów dot. przepuszczenia egzaminu.

Ale dalej co zabrania zatrzymania się na przejściu? Przepisy dalej na to nie wskazują.
  • Odpowiedz
nieruchomy pojazd może być sprawcą kolizji


@mistrzpiotrek: No nie moze. Zeby doszlo do kolizji to ktorys z pojazdow musi sie poruszac i uderzyc albo w poruszajacy sie pojazd albo nieruchomy. A skoro sie nie porusza, to nie moze spowodowac kolizji. Moze co najwyzej odpowiadac za zle zaparkowanie/unieruchomienie.

Nie mozesz byc sprawca przejechania na czerwonym swietle jak sie nie poruszasz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@HIMARS: typie, ja nie wiem jaką logiką się tutaj kierujesz w ogóle rozważając że auto które stało na pasach mogło się przyczynić do tego typu kolizji xD

Zamień auto numer 2 na pieszego który właśnie przechodził a auto numer jeden się na niego stoczyło i pieszy upadł i sobie łeb rozwalił i został warzywem...

na egzaminie stoczenie się auta przy ruszaniu ze wzniesienia jest błędem - dwa takie błędy i egzamin
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a co ze staniem na pasach auta 2?


@HIMARS: jeśli przyczyną kolizji miałoby być stanie na pasach to rozumiem, że gdyby pasów tam nie było, to do kolizji by nie doszło
  • Odpowiedz