Wpis z mikrobloga

Hej Mircy zajmujący się #fotowoltaika #oze - byłbyś ktoś w stanie oszacować ile najmniej* kosztowałaby mnie instalacja fotowoltaiczna hybrydowa z magazynem energii / akumulatorem na 2-5 kWh (i dobraną do tego mocą paneli żeby to się spinało energetycznie)?

- lokalizacja #wroclaw
- miejsce: mieszkanie

(miejsce na panele poza ścisłym dachem się znajdzie, ale to będzie mieszanka kierunków wschód, zachód i trochę południe; w praktyce można założyć że prawie każdy panel albo max dwa będą mieć inne warunki słoneczne, więc coś jak w on-gridzie pod mikroinwertery ale wybór tego co sprawdziłoby się w hybrydzie zostawiam ekspertom)

*- najmniej, bo pewnie dojdą jeszcze udziwnień wynikających z montażu w dziwnych zakamarkach
  • 25
@PaaD: to co mogłoby zrobić robotę to Inverter Huawei+ optymalizatory na panele+ magazyn

Cenowo to ciężko powiedzieć bo ten tydzień to rajd cenowy i Huawei poszedł w górę naście procent
Trzeba jeszcze znac zużcyie rooczne energii do mocy paneli


@zibizz1: po co? Zużycie będzie rosnąć a z tego co wiem to teraz prąd się będzie odsprzedawać. Zawsze można też zamienić komputer w koparkę krypto.
@Ogau: na tym etapie starczy mi zgrubne oszacowanie tematu

@zibizz1: zużycie około 4 MWh rocznie

@Nietopyrz: dzięki za konkretne liczby

@Mateos2: Huawei wygląda ciekawie, ale czy optymalizatory pozwolą na połączenie paneli o różnych warunkach pracy? (miałbym różne kierunki świata, a nawet przy sąsiednich panelach może być różne nasłonecznienie z powodu wędrującego cienia pobliskiego dachu)

btw, jeśli w specyfikacji Huaweia w kompatybilnych akumulatorach wymieniane są LG CHEM RESU to
@PaaD: tak, opty Huawei dokładnie to umożliwiają, pytanie ile sztuk na każdy kierunek.

I tak. Zamykasz się się na jakieś patenty innych firm i zostajesz zmuszony do używania rozwiązań Huawei.

Co zyskujesz? Rozwiązanie które ktoś mocno przemyślał i daje 10 lat gwarancji.
Jakby co - kto będzie realizował gwarancję na produkt sako za 5 lat?
Albo jak zrobisz pomiary i wyjdzie że zamiast 10kWh ma 7 albo 6 kWh?
Albo kto
@Kalow: to jeszcze mi napisz na jakiej podstawie twierdzisz, że nie powinienem się wypowiadać? Wymień chociaż jedną rzecz którą źle zrobiłem albo chociaż jeden przypadek, że wy mieliście rację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FejsFak: #!$%@? nie raz Ci ludzie mówili i do ciebie nie dociera. A dalej próbujesz się wypowiadać. Przejrzyj swoje konfrontacje z innymi użytkownikami to sam znajdziesz naszą racje jeśli masz chociaż trochę oleju w glowie
masz chociaż trochę oleju w glowie


@Kalow: jeden przykład chociaż na poparcie tej rzeki kału którą na mnie próbujesz wylać ze swoich luźnych zwieraczy czy to też cię przerasta?
@Kofels: hej kolego, tak się składa, że w tym wątku to jednak @FejsFak pisał bardziej na temat, isn't?

A jeśli macie jakieś niewyjaśnione sprawy, to załóżcie sobie swój wątek, a tutaj dajcie mi doedukować się w kwestii inwerterów hybrydowych, bo jeszcze długa droga przede mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)