Wpis z mikrobloga

@Sosabowski: Osobiście brałbym sonosa - sam mam beam gen 2 i gra super. Jednak najlepszy efekt atomsa uzyskałem po dołożeniu symfonisków jako głośników tylnych. Ogólnie jeżeli nie chcesz dalej wydawać kasy kup HW-Q700B. Bo jak kupisz beama to na nim się nie skończy ( ͡° ͜ʖ ͡°) - obecnie mam po głośniku w każdym pokoju, i czekam aż wyjdzie sub mini.
  • Odpowiedz
@MMaros: Super, dzięki za radę. Chyba wybiorę tego Sonosa a co będzie dalej zobaczę. Samsung jest pewnie robiony pod wszystkich czyli pod nikogo i boje się ze będzie zbyt mała różnica od głośników wbudowanych.
  • Odpowiedz
@Sosabowski: Mam LG C1 i też stałem przed podobnym wyborem. Wybrałem beam 2.0 + symfonisk lampy. Wyszło mnie mniej niż 3k zł. Teraz jeszcze dokupiłem sub mini (czekam na dostawę). Wrażenia:
- dźwięk - wow, pierwszy raz czułem wystrzał kuli z pistoletu jakby miał we mnie trafić (nic nie paliłem), a do muzyki też spoko - dolby atmos z AM (apple tv 4k) super (polecam nowy album bjork choćby) - brakuje
  • Odpowiedz
@Sosabowski: Najlepiej mieć eARC (bez kompresji) lub przynajmniej ARC (wtedy z kompresją) i wtedy DA leci przez passthrough ze źródła. Źródło (tv, xbox, apple tv etc) musi potrafić przyjąć DA np. ze streamingu.
  • Odpowiedz
- wygoda - soundbar ma ethernet i emituje swoje wifi - by nie było konkurencji o pasmo na 2.4GHz z smart home, reszta potrzebuje tylko prąd


@szymko1995: Jak to ustawić? Przyszedł Ci już sub mini? Jeśli tak jakie wrażenia.
  • Odpowiedz
Początkowo podałem dane do logowania, potem zmieniłem (musiałem dokupić switcha, bo brakowało mi portów lan w routerze), ale nie pamiętam jak dokładnie. Przy pierwszej konfiguracji nie powinno być problemu - podłączasz lan do soundbara i konfigurujesz sonosnet (sieć 2,4GHz tylko do sonosa), nie podając danych do logowania sieci wifi - same się połączą.

Sub mini dziś powinien dojechać. Jak znajdę czas to zrobię testy.
  • Odpowiedz
@MMaros: u mnie na 2,4GHz jest 5-10 urządzeń (górna granica z sonosami) i nie było problemów, ale wolałem dmuchać na zimne, więc sonosnet poszedł w ruch. Przejście z sieci wifi na sonosnet nie było intuicyjne, ale za którymś razem rozgryzłem. Potem można zajrzeć do network matrix i zobaczyć jak zasięg wygląda. https://forums.homeseer.com/forum/media-plug-ins/media-discussion/sonoscontroller-dcorsus/1283672-sonos-network-matrix?p=1284996#post1284996
  • Odpowiedz
@MMaros: Miałem chwilę żeby rozpakować, podłączyć, zaktualizować, odpalić kalibrację trueplay i demo atmos. Pierwsze wnioski: jest większy niż myślałem i ładnie wtapia się w system, tzn nie słuchać łubudu na +0 db, a raczej że pracuje uzupełniając pasmo.
Wieczorem mam w planach finał House of Dragon i trochę muzyki - zobaczymy.
  • Odpowiedz
@szymko1995: @MMaros: Panowie, podpowiedzcie proszę. LG C1, Apple TV 4K gen.2. Potrzebuję czegoś, żeby wycisnąć z Atmosa to co ma do zaoferowania (chodzi przede wszystkim o filmy, muzyka to drugi plan, jestem zdecydowany na coś systemowego, ampli+kolumny odpadają). Salon prawie 40m2, sofa ok 3m od ekranu.

Założenia:
- mam możliwość powieszenia głośników wyżyej/niżej
- chciałbym wydać jak najmniej :P

Pytania:
- czy mieliście może przyjemność porówniania Beam'a z Arc? Nie
  • Odpowiedz
@hipeq69: podtrzymuję wnioski. Jest ładne uzupełnienie dołu bez łubudu. Tak jakbym zmienił soundbara na coś większego.

@szkudlarekmat: raczej przy tak dużym salonie zacząłbym od arc i dokupował kolejne elementy. W twoim przypadku sub gen 3 > sub mini, tylnie dowolnie (ikea, sonos), możesz też wziąć sonosa amp i swoje głośniki (np. wbudowane sufit/podwieszone) lub one na stojakach dowolnych. Sonos trueplay i tak dostroi i będzie cacy.

Beam mógłby być zbyt
  • Odpowiedz
@szkudlarekmat: Sonos ogarnia tylko setup Soundbar + 2 głośniki tylne + 2 subwoofery (tylko w przypadku gen 3) lub 1 sub mini. Beam gen 2 głośniki "górne" ma wirtualne ogarniane softem natomiast arc ma dodatkowe głośniki skierowane na sufit. Wszystko zależy od kasy - tutaj jest fajny filmik gdzie porównują arc vs beam + sub mini. https://www.youtube.com/watch?v=LzGBM1ZusVs

Na 40m^2 raczej wziąłbym arca + kiedyś go doposażyć. Jednak tutaj raczej powinieneś iść
  • Odpowiedz