Wpis z mikrobloga

Zamontowałem na grzejnik termostat TS0601. Sparowane z #homeassistant przez #zigbee2mqtt. Skalibrowana prawidłowo. Problem w tym, że w trybie auto zawór raportujący położenie 0% przepuszcza wodę. Dopiero po wyłączeniu (force close) całkiem się domyka. Nadal wskazuje 0% otwarcia ale słychać jak dokręca wiec ewidentnie 0 w trybie auto != 0 w trybie force closed. Da się to jakoś naprawić? Jedyne co mi przychodzi do głowy to automatyzacja: jeśli systemmode auto i valveposition 0 to close i przy temperature drop set system_mode auto
mic22 - Zamontowałem na grzejnik termostat TS0601. Sparowane z #homeassistant przez #...

źródło: comment_16655612231vAgj8j32gsZ4Qn6gFqvA6.jpg

Pobierz
  • 8
@mic22 daj link do tej głowicy. Niektóre nie zawsze raportują aktualną pozycję zaworu.
Robiłeś kalibracja na głowicy założonej na grzejniku?
@wizu: robiłem kalibrację, nawet kilka razy i próbowałem też z podkładaniem monety.
Raportuje aktualną pozycję co 5%. W trybie auto podczas dogrzewania sukcesywnie zmniejsza otwarcie ze 100 na 80, 50, 25, 10, 0. Przy czym to 0 nie jest zerem. Dopiero domknięcie dokręca do oporu i jest faktyczne 0. Tak jakby skala była przesunięta o te -5%. Głowica taka: https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS0601_thermostat.html#tuya-ts0601_thermostat Mam z 2 różnych źródeł i wszystkie 5 sztuk wykazuje podobny
@mic22: mam w domu 15 sztuk dokładnie tej głowicy i nie zaobserwowałem czegoś takiego, a dokładnie to sprawdzałem.
Kalibracja - czyli uruchamiasz głowicę w ręce i ustawiasz temperaturę na niską, aby bolec w głowicy się schował.
Teraz wyciągasz baterie i montujesz głowicę na grzejnik. Zakładasz baterie i wciskasz domek aby rozpoczął się proces kalibracji.
W jednym przypadku miałem tak, że przy zamknięciu głowicy obojętnie jakim sposobem woda i tak przechodziło, to
@wizu: robiłem dokładnie w ten sposób problem w tym, że kalibracja z monetą daje ten sam efekt co bez bo głowica adaptuje się do „przedłużonej” iglicy.
To wyglada na problem z oprogramowaniem a może nawet na na problem tylko na celowe zaprogramowanie głowicy w ten sposób. Spróbuje zrobić update firmware bo właśnie widzę, że jest dostępne
@mic22: mam ten sam problem u mnie. Niestety nie udalo mi sie wgrac nowego softu przez zigbee2mqtt. Wiec codziennie o 17 wysylam sygnal zamkniecia, a 2 minuty pozniej przelaczam w auto. Cala zeszla zime tak dzialalo i bylo ok. Jedyny dodatkowy warunek mam taki, ze jesli w ciagu ostatnich 24h temperatura byla powyzej 15 stopni to glowica ma pozostac zamknieta. Jesli upgrade Ci pomoze to daj znac, podejme kolejna probe u