Wpis z mikrobloga

Jak to jest z dodawaniem urządzeń zaufanych w mBank? Jeśli atakujący już sobie dodał przykładowo jakieś tam komputer. Wtedy jest tylko potrzebne hasło główne, żeby się zalogować? A jeśli chce się zrobić przelew, to trzeba potwierdzać na apce, czy SMS? Czy już nie ma takiej konieczności? Mając przez kilka godzin urządzenia zaufane jakie potecjalne zagrożenia dla konta?( Sprawa znajomej - konto zablokowane, bank wie hasła zmienione, typowy phishing)
Z tego co wiem, nic nie zniknęło i trochę się dziwię ze tyle godzin ktoś miał dodane urządzenie do zaufanych a nie poleciał żaden szybki przelew czy jakaś usługa online, krypto etc...

#niebieskiepaski #niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona #informatyka #cyberbezpieczenstwo
  • 7
@spidero: dzięki, a jeśli jedna apka już jest już aktywna( telefon użytkownika) to druga da się enrollowac? Pytam bo mBanku nie mam konta a u mnie tylko jedna apka

Bo jeśli ktoś chce dodać nowa apke to apka numer 1 przestaje działać dostaje się logout yep? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@spidero: okay, to ciekawie - dzięki. Plusem tej sytuacji jest to że w wyciągach nic nie ma, ani prób zaciągnięcia kredytów etc, co daje myśleć że dane że atakujący był na przerwie po dodaniu urządzenia do zaufanych, bądź mają jakąś automatyzacje do tego aby sprawdzić czy dane się zgadzają etc.