Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad inwestycją w koparkę (na razie na spokojnie - 2x może 3x R9 280x). Zwróci się to po około 2 miesiącach (przy dobrych wiatrach). Martwi mnie jednak fakt bliskiej premiery ASIC do scrypt. Czy przypadkiem nie będzie tak, że wtedy kopanie na kartach graficznych przestanie być opłacalne? Nie wiem, czy pchać się w to, czy nie.

#dogecoin #kryptowaluty #januszebiznesu
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ManDZiO: Bliska czyli kiedy? I czy ktoś to na oczy widział czy tylko rendery na stronie... Generalnie skoro liczysz, ze w 2 m-c sie zwroci + masz sprzet za 5-7tys to czego sie obawiasz?
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: Liczę że 2 miesiące, ale chciałem zapytać tych bardziej doświadczonych czy to jest realne. Niby karty można zawsze sprzedać, ale już nie po cenie nówki. No i najważniejsze - jak bardzo realne są te układy ASIC.
  • Odpowiedz
@MirekSwirek: no to jak kupie sobie własną, to zgłoszę się po kilka rad co i jak kopać. Bo na razie kopie tak bardziej hobbystycznie - gtx 670 nie jest do tego stworzony ;)
  • Odpowiedz
@ManDZiO: Jest realne, tym bardziej jak masz skądś prąd za free tylko musisz trochę posiedzieć nad tym i obserwować co się dzieje, nowe obiecujące coiny, kursy itp. Poza tym karty zawsze można sprzedać, trochę straty będzie, ale nigdy całość w plecy jak w przypadku asic. One potem do niczego się już nie przydadzą stąd płacz wielu bitcoinowców i wciskają ludziom te eruptery na usb :P
  • Odpowiedz
@ManDZiO: Ja zainwestowałem 4k w 2x R9 280 + cały osprzęt (troche drogo bo u mnie spelnia jeszcze role drugiego PCta).

Daje Ci to wydajnosc na poziomie 1.4-15.mh/s. Kopiac Dogi/LTC czy inne "bezpieczne waluty" zysk jest marny, bo koszt utrzymania tego to około 360-400pln/m-c za prąd.

Ale wystarczy jedna nieprzespana nocka przy starcie nowej waluty i moze Ci sie zwrocic pol inwestycji (dzis w nocy nakopalem 2.5kk coinye i szacunkowa
  • Odpowiedz
@ManDZiO: @blacktyg3r: do mnie dzisiaj przyszła jeszcze jedna 280x. Kilka jeszcze jedzie. Macie dostęp może do riserów w normalnych cenach? Co do zwrotu - według moich obliczeń, 3 miesiące to realny (bezpieczny) czas zwrotu inwestycji
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: no tak, wiem że najlepiej to wstrzelić się w nową walutę, później liczyć na jej wejście na giełdę. Wtedy faktycznie można zarobić. Na razie to patrzyłem na porównywarki. 2x 280x daje ok 1,5Mhash/s co się przekłada na $200-$300 miesięcznie (netto). Kuszaca opcja takiego dodatkowego zarobku :)
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: no właśnie liczyłem, że ktoś to napisze. No i w ogóle jak to trzeba realizowac. Czy każdy kto kopie większe ilości sprzedaje wszystko tego samego dnia po aktualnej cenie, czy może trzymają... a jest jeszcze opcja multipooli, które wszystko załatwiają automatycznie :)

Poza tym to widzę, że Wy macie potężne koparki. Tyle kart to masa Mhash/s i spora inwestycja :)

Jeszcze jedno pytanie. gdzie kupić coś, co włączy dwa
  • Odpowiedz
@ManDZiO: Sporo poradników na ten temat, tym się nie martw (chyba, że jak baba panikujesz jak trzeba żarówkę wymienić :D)

1.5mh/s to 2 karty za łącznie 2.5k pln - nie jest to aż taka inwestycja.
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: nie panikuje, szukałem. Ale wolę zapytać po prostu "na żywo" tych co mają z tym do czynienia i przetarli szlaki:) ufam ludziom po prostu ;)

jakby nie patrzeć to 2,5k rozwalić po prostu na głupoty to jednak szkoda

@MirekSwirek: na rachunki kasa jest na szczęście. Nie jestem z tych co to psa zastawią, żeby brnąć do wyimaginowanego celu
  • Odpowiedz
@ManDZiO: Dlatego nie traktuj tego jako głupoty, tylko jako inwestycje. Zrób sobie dobry plik w excelu, możesz np. przez tydzień udawać że kopiesz, wpisywać wartości odpowiadające rzeczywistości i po tygodniu zrobić bilans. Jednak pamiętaj, że każdy dzień zwłoki działa raczej na niekorzyść. Najwięcej zarobili Ci, którzy koparek dorobili się przed świętami...
  • Odpowiedz