Wpis z mikrobloga

Wolski w niedzielnym raporcie powiedział wielokrotnie, że maksymalnie w przeciągu 48 h. coś się zacznie na Ukrainie (w sensie – ofensywa wielka). Miało nadejść tsunami na odcinku Zaporoże - Donieck. Tornado na froncie Chersońskim i huragan w stronę Ługańska...

Przewidywanie przyszłości w wykonaniu Wolskiego jak zwykle nie zawiodło. Miały być trąby powietrzne, a nie nadszedł nawet zefirek.

#ukraina #wojna
  • 14
@Fejk_Nick_:

Nie no, trzeba jednak oddać Wolskiemu, że w przeciwieństwie do Jackowskiego konsekwentnie twierdził, że wojna jednak wybuchnie... :)

Pamiętasz tych wszystkich prawaków-debili, którzy masturbowali się do wielkiego stratega Putina, który „rozegrał zachód jak dzieci”?

No to Jackowski był w tym teamie ;))
wtedy, jak Jarek mówi, że coś będzie to pewnie się zawiedziemy


@varres:

Hahaha, taaa...
Też się #!$%@?łem, bo szczerze liczyłem na jakąś większą ofensywę na odcinku Zaporoże-Donieck, to głąb musiał się odezwać xD
@Thorrand: Problem z Wolskim i resztą OSINTowców polega na tym, że korzystają z informacji ogólnie dostępnych (jak sama nazwa wskazuje) co oznacza, że mają je także Russcy. Tymczasem sztab SZU korzysta z dramatycznie większej ilości danych. Żeby było śmieszniej SZB wie jakie informacje są powszechnie dostępne i w oczywisty sposób nimi manipuluje uzyskując odpowiednie reakcje po drugiej stronie. W sztuce wojennej wszystko polega na tym, żeby zrobić coś czego nie spodziewa
@jaroslawt:

Wiem wiem... wiem to doskonale :P

Choć niektórych rzeczy zamarkować nie możesz. Na przykład większego grupowania wojsk, zbierania sił w jednym miejscu. Wtedy pozostaje zadać pytanie, nie czy – tylko kiedy.

Po zniszczeniu tego mostu (dla użytku wojskowego!!!) uznałem, że to perfekcyjny moment na rozpoczęcie operacji na odcinku Zaporoże - Donieck. Trochę niepokoi mnie to, że jeszcze się ta akcja nie zaczęła :/

No ale winnego już mamy, więc chociaż
Problem z Wolskim i resztą OSINTowców polega na tym, że korzystają z informacji ogólnie dostępnych (jak sama nazwa wskazuje) co oznacza, że mają je także Russcy. Tymczasem sztab SZU korzysta z dramatycznie większej ilości danych. Żeby było śmieszniej SZB wie jakie informacje są powszechnie dostępne i w oczywisty sposób nimi manipuluje uzyskując odpowiednie reakcje po drugiej stronie


@jaroslawt: to posłuchaj tego co mówi Skrzypczak na przykład i porównaj z Wolskim
@Thorrand: wolski chyba zakładał większe problemy z logistyką niż są. Do tego pokazują się kolejne wskazówki, że niekoniecznie most był robotą Ukraińców, co może oznaczać brak podciągniętych rezerw.