Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#historia #2wojnaswiatowa #iiwojnaswiatowa #zydzi
Dzisiaj byłem w muzeum IIwś w Gdańsku i spotkałem się już kolejny raz z informacją, że w holocauscie zginęło 6 mln żydów. Internet jednak podaje, że zginęło 3 mln Polaków i 3 mln żydów narodowości polskiej a to jest jednak różnica. Czy może ktoś to sprostować? Spotykam się już ktoryś raz z tak sprzecznymi informacjami. Może tutaj chodzi o liczbę 6 mln żydów z całej Europy, jednak w takim przypadku dlaczego taka tragedia miałaby być pomijana ze strony ludności polskiej?
  • 6
  • Odpowiedz
@Reynald: 6 mln obywateli Drugiej Rzeczypospolitej, z czego 3mln to obywatele polscy pochodzenia żydowskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kabaliści upierają się przy liczbie 6mln, bo według przepowiedni po śmierci 6 mln miał się odrodzić Izreal.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@octave25: @Alfred_Pieczara: skoro te 6 mln żydów jest z dupy to dlaczego taka informacja jest powielana wszędzie, w mediach, filmach itd? Jeszcze to mogę zrozumieć, ale w instytucji państwowej takiej jak muzeum? Nie będę nic pisał o prawdzie historycznej, ale jak instytucja państwowa może podawać coś takiego?
  • Odpowiedz
@Reynald: Łącznie w Holocauście zginęło ok. 6 mln Żydów, z czego połowę stanowili polscy Żydzi, a resztę Żydzi głównie z ZSRR - a także z Rumunii, Węgier, Jugosławii i innych państw.
To, że polskich obywateli łącznie zginęło prawdopodobnie również ok. 6 mln, to po prostu zbieg okoliczności. Choć dokładna liczba polskich obywateli, którzy zginęli podczas II WŚ, nie jest znana - i jest niemożliwa do ustalenia.
Duża część Żydów zabitych
  • Odpowiedz