Wpis z mikrobloga

#excel #powerquery Cześć Mirki, kiedyś ktoś mi na wykopie podpowiedział w temacie excela - mam nadzieję na powtórkę.

Mam zapytanie w Power Query, bardzo proste, obrobiłem sobie te dane i kiedy zapisuje i ładuję wynik do arkusza excela, to wszystkie wartości gubią swój typ. 100% zamienia się w 1 itd.
Mam typ danych ustawiony na wartość procentową i w plikach które odczytuje i w PQ w edytorze zapytania. Czy da się tak wyeksportować dane, żeby w tym gotowym arkuszu on miał już też te same typy wartości? Data, procenty itp? Googlałem to ostro, ale nie mogłem znaleźć rozwiązania, albo też może nie rozumiałem :(
  • 6
@szafura: Też z tym czasem walczę (głównie mam problem z datami) i nie wpadłem jeszcze na przyczynę, ani tym bardziej na rozwiązanie. Podejrzewam, że kluczowe jest tu pierwsze załadowanie danych do arkusza, ale jak chciałem celowo odtworzyć ten błąd, to mi się nie udawało. Ostatecznie robię brute-force'a w VBA.

@Polinik: Sęk w tym, że excel nie zawsze zachowuje docelowy format w tabeli. Ładuję dane, poprawiam format, zapisuję raport, a przy