Wpis z mikrobloga

Rodzice proszą mnie o pomoc z wyborem smartfona dla starszej osoby na prezent. W sensie dla starszej ale nie dla jakiejś babci. Chodzi o to, że żadne gry nie będą tam używane, raczej żadnych tiktoków, netflixów, słuchania muzyki. Zwykłe codziennie użytkowanie, jakieś komunikatory, a to włączyć coś youtube, a to przeglądarka, czasem jakieś zdjęcie i tyle. No i może nawigacja. Jest jedna uwaga. Ma to być w miarę nowy sprzęt tak aby podziałał parę najbliższych lat. Czyli zależy na tym aby dostawał aktualizacje tego całego androida. Budżet niewielki bo do tysiąca powiedzmy, ale najlepiej jakby kosztował 7-8 stówek. Wszystko co tam sobie zgooglowałem to miało premiery na początku 2020. Chciałbym coś nowszego np. z tego roku. Albo z aktualizacją do powiedzmy tego andka 12. Albo jakimś oficjalnym komunikatem, że taka aktualizacja jest w przygotowaniu. Co poradzicie?
Oczywiście wszystkie chińczyki typu xiaomi realmi oppo itp wchodzą w grę. Huawei odpada bo tam coś z tymi usługami googla nie działa. Najlepiej do zamówienia w polsce, ale z jakiegoś banggood też mogę zamówić.
#telefony #telefon #smartfon #android
  • 8
@Vadzior: do tysiaka szarpniesz już motorówę z serii G
Szukaj modelu ze snapem na pokładzie.
Aktualizacja zgredoida do wersji wyższej jest gwarantowana gdy wyjdzie, potem poprawki bezpieczeństwa.
Tylko zapoznaj się potem z motogestami bo będą w pytę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Dibhala: Może być Motorola moto g22? 700zł więc akurat ten model ma dużego plusa. Jest z tego roku i ma andka 12.
Jeszcze jest opcja Samsung Galaxy m13 tylko ze 150zł droższy.
@Vadzior: nie wiem czy może być, wyraźnie zaznaczyłem żeby telefon był oparty na snapdragonie a nie na jakiejś budżetówce
wolałbym G30 lub G50, którą dorwiesz w zakładanym budżecie niż nowszy model z gorszymi bebechami
Ale wszystko zależy od upodobań, bo nawet i najniższa seria E sprawdza się u niczego niewymagającego użytkownika ¯\_(ツ)_/¯
@Dibhala: Ok poczytałem co to snapdragon i gdzie to się sprawdza. Już wiem.
Motorola g30 to staruszek już, jest z początku 2021 roku, g50 jakoś z połowy 2021.
Najbardziej mnie martwi, że tak stare telefony będą miały krótkie wsparcie. Osoba która dostanie ten telefon już takie przypadki przerabiała. Kupiła coś tam, a po roku już jakiegoś update nie było, nie dało się czegoś zaktualizować, itp. Podobnie miała z telewizorem, trzeba było
@swiniakstatysta:

od razu bym sobie dal spokoj z chinczykami, tesciowka dostala jakies budzetowe redmi i gowno najgorsze

Czyli jak to że budżetowe jest złe, to z góry skreślasz flagowce od np. Xiaomi?
To w ogóle inne ,,klasy" smartfonów.

@Vadzior: Ja w aktualnym smartfonie mam Android'a 10, mimo że jest już na niego Android 12.
Nie aktualizuje ze względu na starsze gry, które albo nie działają na Android 12 lub mają